Zamknij
REKLAMA

Wzmożone kontrole policyjne w pobliżu szkół

17:00, 31.08.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Wejherowscy policjanci prowadzić będą działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły". Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem dzieci.

- Początek roku szkolnego jest doskonałą okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa na drodze - wyjaśniają wejherowscy policjanci. - Patrole, które pojawią się przy szkołach jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, pomogą dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz wyjaśnią podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach. Droga do szkoły i z powrotem już od wtorku stanie się bowiem stałym elementem w życiu najmłodszych użytkowników dróg, aż do kolejnej wakacyjnej przerwy.

Podczas prowadzonych działań, mundurowi będą bacznie przyglądać się również zachowaniu kierujących poruszających się w rejonie placówek oświatowych. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, a także sposób przewożenia dzieci.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierujących w rejonach wyznaczonych przejść dla pieszych, to właśnie po tzw. zebrach w rejonach szkół od września będzie przemieszczało się tysiące dzieci. Mundurowi będą także sprawdzać, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrawdaPrawda

1 0

W Wejherowie nie było i nie będzie takich rzeczy policja to potrafi stac ze suszarką za Zrywem 17:05, 31.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%