Zamknij
REKLAMA

Zaproszenie na Majówkę

08:00, 03.05.2021 | R.L
Skomentuj Fot: UG Luzino
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprasza na obchody święta 3 - majowego. Niestety organizatorom wydarzeń pozostają działania w formule on-line oraz te bez udziału widzów.

"Majówka przed ekranem!" A na ekranie można będzie oglądać:

  • Film z udziałem władz i mieszkańców

GOK w Luzinie przygotował inscenizację aktorsko-muzyczną o charakterze patriotycznym z udziałem Wójta Gminy Luzino Jarosława Wejera, przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Gminy Luzino, młodzieży  z grup artystycznych GOK-u oraz pracowników gminnej instytucji kultury, a także aktorów z Regionalnego Teatru Dramatycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Film będzie dostępny na fanpage GOK-u na portalu społecznościowym facebook.com. (/luzinogok oraz YouTube.com)

  • Drzewka wolności Orkiestra Dęta GOK Luzino z nowym dyrygentem oraz poszerzonym składem

Kolejnym punktem obchodów 3 Maja będzie sadzenie symbolicznych drzew wolności. O godz. 13.00  Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bartłomiejem Formelą w Parku im. Profesora Gerarda Labudy zasadzą 10 pięknych platanów, na które fundatorów pozyskał GOK w Luzinie. Podczas  obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zagra także Orkiestra Dęta GOK Luzino, co ważne – pod batutą nowego dyrygenta, Marcina Grzywacza – byłego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni. Niespodzianką jest fakt, że orkiestra zagra w poszerzonym składzie, bowiem do załogi Orkiestry Dętej GOK Luzino dołączyła m.in. kadra orkiestry dętej grającej przy parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Luzinie.Będzie to pierwszy występ orkiestry, która  wystąpi pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych GOK-u oraz Gminy Luzino.

  • Kultura w plenerze

3 Maja kultura wyjdzie również, już po raz drugi na ulice Luzina. Na słupach ogłoszeniowych znajdujących się na terenie całej gminy pojawi się dwumetrowa grafika przedstawiająca obraz Jana Matejki pn. „Konstytucja 3 Maja 1791” r. przygotowana przez pracowników GOK-u.

Źródło: UG Luzino

 

(R.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%