Zamknij
REKLAMA

Między Orlem a Bolszewem powstaje ciąg pieszo-rowerowy

17:30, 18.01.2022 | .
Skomentuj Fot. ugwejherowo.pl
REKLAMA

Trwają prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego między Orlem a Bolszewem w ramacha zadania pn. “Budowa dróg gminnych: ul. Długiej w Bolszewie i ul. Wejhera w Orlu”. Przewiduje się, że zakończenie prac nastąpi przed terminem. 

Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki i obejmuje:

odcinek I – budowę chodnika wzdłuż ulicy Długiej w Bolszewie o długości 91 m oraz wzdłuż ulicy Wejhera w Orlu o długości 99 m. W ramach realizacji zadania wykonana zostanie również ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Długiej w Bolszewie o długości 91 m.

odcinek II – budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Długiej w Bolszewie oraz ulicy Wejhera w Orlu o długości 578 m.

Nawierzchnia chodników wykonana zostanie z kostki betonowej, zaś ciągu pieszo-rowerowego i ścieżki rowerowej z masy bitumicznej.

Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem ze środków Państwowego Funduszu Celowego Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych to 842 091,33 zł, zaś wysokość przyznanego dofinansowania: 421 045,00 zł.

Umowa z wykonawcą wskazuje, iż termin zakończenia budowy to koniec października 2022 roku, jednak prace są bardzo zaawansowane i prawdopodobnie, długo oczekiwana, inwestycja zostanie oddana do użytku mieszkańców dużo szybciej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%