Zamknij
REKLAMA

Są wyniki budżetu obywatelskiego w Redzie

13:53, 04.10.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Znane są już wyniki głosowania na redzki budżet obywatelski. W 2019 roku zrealizowanych zostanie w sumie pięć projektów.

Mieszkańcy Redy złożyli łącznie piętnaście propozycji, na które można było głosować od 10 do 24 września. W tej edycji budżetu obywatelskiego głosowanie odbywało się wyłącznie w sposób elektroniczny, poprzez stronę www.bo.reda.pl. Oddano w sumie 2846 ważnych głosów.

- W tym roku udało nam się zsynchronizować kalendarz prac nad budżetem obywatelskim z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Cieszymy się, że z roku na rok rośnie zaangażowanie redzian w proces realizacji budżetu obywatelskiego. Dziękujemy pomysłodawcom za projekty, a mieszkańcom za głosowanie. Współudział w planowaniu inwestycji jest ważnym elementem współpracy mieszkańców, radnych i urzędników.

Przypominamy, że redzianie w tym roku głosowali dwa razy, tj. na tegoroczny budżet obywatelski i zadania, które realizowane będą w nadchodzącym roku. Zwycięskie projekty z edycji 2018 są w trakcie realizacji. W przyszłym roku realizowane będą pomysły, które wybrali mieszkańcy w zakończonym we wrześniu głosowaniu.

 

Projekty wybrane do realizacji:

1.Remont chodnika w ciągu ulicy Długiej na odcinku około 200 mb - 565 ważnych głosów

2. Stworzenie parkingu rowerowego oraz szafek podręcznikowych dla uczniów SP nr 2 w Redzie - 535 ważnych głosów

3. Boisko w parku w Ciechocinie I etap – realizacja odwodnienia - 443 ważne głosy

4. Budowa ciągu pieszo jezdnego ze stanowiskami do parkowania rowerów - 318 ważnych głosów

5. Podwórko Betlejem – rozbudowa i poprawa bezpieczeństwa strefy rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dzielnicy Betlejem - 241 ważnych głosów

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone