Zamknij
REKLAMA

Seniorze, skorzystać z bezpłatnych szczepień!

11:07, 07.11.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Osoby powyżej 65. roku życia mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko pneumokokom. Punkt szczepień funkcjonuje przy ul. Osadniczej 5 w Redzie.

Pneumokoki to bakterie, które są szczególnie niebezpieczne w stanach obniżonej odporności u małych dzieci i osób starszych. Zakażenia można podzielić na nieinwazyjne, jak np. zapalenie zatok lub migdałków, a także inwazyjne, do których zaliczyć należy m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ustrzec przed częścią z chorób może szczepienie przeciwko pneumokokom.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom realizowany jest m.in. na terenie powiatu wejherowskiego. Mogą z niego korzystać osoby powyżej 65. roku życia, które są zameldowane na terenie powiatu wejherowskiego i dotąd nie były szczepione przeciwko pneumokokom, a także były leczone na choroby układu oddechowego lub inne schorzenia zalecane do szczepienia.

Jak wygląda procedura szczepienia? Po pierwsze, należy umówić się z jednodniowym wyprzedzeniem w punkcie szczepień, który mieści się w przychodni przy ulicy Osadniczej 5 w Redzie, rezerwując termin konsultacji i szczepienia pod numerem 58 743 17 20 lub 58 742 37 80. Na miejscu będzie wykonane lekarskie badanie kwalifikacyjne i będzie istniała możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania. Po pozytywnej kwalifikacji szczepienie (1 dawka szczepionki 13-walentnej) zostanie wykonane od razu.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ jest finansowany ze środków samorządu województwa pomorskiego oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Akcja, która rozpoczęła się pod koniec października, potrwa do końca grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc, których ilość jest ograniczona.

Jak informowała Aneta Bardoń-Błaszkowska, kierownik Oddziału Epidemiologii i Statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, województwo pomorskie jest na pierwszym miejscu w Polsce, jeśli chodzi o zakażenia na inwazyjną chorobę pneumokokową na 100 tys. mieszkańców. W 2017 roku na Pomorzu było dwa razy więcej przypadków niż w całym kraju.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone