Zamknij
REKLAMA

Nowe skrzydło szkoły rośnie w oczach

11:38, 20.02.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Zgodnie z planem prowadzone są roboty związane z budową nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. Obecnie obiekt jest już w stanie surowym zamkniętym. Z tej okazji na dachu budynku zawisła wiecha.

Inwestycja związana z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. W ramach prowadzonych robót do obecnie istniejącego obiektu dobudowane zostanie zupełnie nowe skrzydło, w którym znajdowało się będzie szesnaście sal lekcyjnych wraz z zapleczem socjalnym i gospodarczym.

- W nowym budynku funkcjonowała będzie również biblioteka - mówi Iwona Nowicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. - To ma być obiekt nie tylko funkcjonalny, ale i dostosowany do potrzeb uczniów oraz pracowników szkoły. W każdej z sal lekcyjnych istniał będzie dostęp do multimediów, a sam obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja związana z rozbudową placówki realizowana jest zgodnie z planem. Obecnie gotowy jest już stan surowy zamknięty. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że prace budowlane zakończone zostaną pod koniec czerwca.

- Pogoda sprzyjała budowlańcom, dzięki czemu roboty prowadzone były bez opóźnień - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Liczymy na to, że inwestycja zrealizowana zostanie zgodnie z harmonogramem robót i inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 połączona zostanie z otwarciem rozbudowanego obiektu.

We wtorek na dachu budynku zawisła tradycyjna wiecha. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej nr 2 przybyli miejscowi urzędnicy, lokalni samorządowcy i przedstawiciele Rady Rodziców. Wszyscy zaznaczali, że rozbudowa placówki była koniecznością ze względu na rosnącą liczbę uczniów.

- Reda to miasto bardzo dynamiczne, ze stale rosnącą liczbą mieszkańców - mówi Krzysztof Krzemiński. - Część miasta, na której terenie funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 2, rozwija się najszybciej. Coraz większej liczbie uczniów chcieliśmy zapewnić odpowiednie warunki do nauki. Stąd decyzja o rozbudowie placówki.

Koszt przebudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie wynosi ponad 6,2 mln zł. Warto zaznaczyć, że podobne prace budowlane prowadzone są obecnie w Szkole Podstawowej nr 6, która jeszcze niedawno była placówką sześcioklasową.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone