Zamknij
REKLAMA

Rynek nieruchomości w Redzie

10:27, 20.07.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Reda to niewielkie miasto w powiecie wejherowskim, oddalone od linii brzegowej o kilkanaście kilometrów i tylko kilka kilometrów od Trójmiasta. Kameralna atmosfera i bliskość morza sprawiają, że to ciekawa propozycja na rynku nieruchomości. Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa i dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w tym kurorcie?

Choć Reda ma 33 m2 to na jej terenie znajdziemy aż 5 nowych inwestycji, w których łącznie dostępnych jest aktualnie 114 mieszkań. Wszystkie zbudowano w nowoczesnym stylu, z szeregiem udogodnień dla mieszkańców i w atrakcyjnej okolicy. Ponad 50% miasta zajmują tereny zielone, co sprawia, że Reda to doskonałe miejsce do spokojnego życia, aktywności fizycznej i ucieczki przed zgiełkiem dużego miastu lub typowego nadmorskiego kurortu. Ogromną zaletą jest bliskość morza i większych metropolii przy znacznie niższych cenach nieruchomości. Mogą być one nawet o połowę lub trzykrotnie niższe niż w Trójmieście!

Ile kosztują nowe mieszkania w Redzie?

Ceny nowych mieszkań w Redzie przedstawiają się bardzo atrakcyjnie. Za metr kwadratowy na nowoczesnym osiedlu musimy zapłacić średnio ok. 5148 zł/m2. To znacznie mniej niż w popularnych kurortach, a jakość życia, okolica i standard mieszkania jest równie atrakcyjny. Osoby, które chciałby zainwestować w nowe mieszkania w Redzie pod inwestycje powinny raczej nastawiać się na największy zwrot w sezonie. Wielu turystów szuka miejsca na wakacyjny wypoczynek z daleka od zgiełku dużego miasta, ale jednocześnie z atrakcjami w zasięgu ręki i z bliską odległością do morza. Inwestorzy indywidualni znajdą w Redzie spokój i komfort życia w kameralnym otoczeniu.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

W Redzie, jak i w większości miast, największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o powierzchni pomiędzy 40-60 m2. Z tego też powodu deweloperzy budują najwięcej lokali 2-3 pokojowych. Jednak osoby, które chciałby osiedlić się w Redzie znajdą także atrakcyjne mieszkania 4-pokojowe o łącznej wielkości od 80 do 100 m2. Rynek nieruchomości w tym mieście nastawiony jest na zaoferowanie komfortowych lokali dla inwestorów prywatnych, którzy chcieliby osiedlić się w okolicy.

Jak żyje się w Redzie?

Niewielkie miasto oferuje wiele atrakcji zarówno dla osób mniej, jak i bardziej aktywnych. Znajdziemy tam park wodny i miejski park rodzinny. Wyżej wspominane tereny leśne, czyli Puszcza Darżlubska zachęcają do wycieczek rowerowych, spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Reda sąsiaduje także z pięknymi Kaszubami, które są kopalnią tras pieszych, rowerowych, motorowych i wodnych oraz wyjątkowych, zabytkowych miejsc. Przez miasto przepływa rzeka Reda, która charakteryzuje się wysoką czystością wody. Liczba mieszkańców sukcesywnie rośnie, co wpływa na rozwój miejscowości. Bliskość Trójmiasta sprawia, że większość osób dojeżdża do pracy, a popołudnia i weekendy spędza na łonie natury. W mieście odbywa się szereg cyklicznych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, a także spotkań, wystaw i koncertów. Wszystko to sprawia, że Reda, choć niewielka, ofertą i atrakcyjnością nie ujmuje większym nadmorskim kurortom.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA