Zamknij
REKLAMA

Uroczysta sesja w nowej Fabryce Kultury

11:22, 08.07.2021 | G.A
REKLAMA

Po dwuletniej przerwie samorząd Miasta Redy i zaproszeni goście spotkali się na dorocznej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Redzie. Po raz pierwszy w nowej sali widowiskowej rozbudowanej Fabryki Kultury.

Początek wakacji od lat kojarzy się redzianom z obchodami święta miasta, które rozpoczyna uroczysta sesja Rady Miejskiej. Z powodu pandemii, w roku ubiegłym było to niemożliwe, żadne zaplanowane uroczystości nie doszły do skutku. W tym roku większe imprezy także się nie odbędą, lecz 2 lipca redzki samorząd podsumował rok 2020 podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej. Dokonano też symbolicznego otwarcia nowej części rozbudowanej Fabryki Kultury.

Przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń, w Fabryce Kultury spotkali się radni Rady Miejskiej, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Redzkiej Rady Seniorów, przedstawiciele Urzędu Miasta z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim na czele oraz zaproszeni goście. W tym gronie znaleźli się m.in. Poseł Henryka Krzywonos-Strycharska, poseł Kazimierz Plocke, starosta gminy Niemenczyn w Okręgu Wileńskim Waleria Stakauskaite, starosta gminy Awiżenie w Okręgu Wileńskim Michał Bortkiewicz, burmistrz Krzysztof Kaliński i zastępca burmistrza Bogusław Bończak z Łowicza, burmistrz Lublińca Edward Maniura, starosta wejherowski Gabriela Lisius i władze sąsiadujących samorządów.

Sesja rozpoczęła się symbolicznym przecięciem wstęgi, co podkreśliło zakończenie rozbudowy Fabryki Kultury. Dyrektor Fabryki Kultury, Tomasz Wiśniewski, pokrótce przybliżył historię obiektu i samej inwestycji. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, podsumowując najważniejsze redzkie inwestycje ostatnich dwóch lat.

Młodzieżowa Rada Miejska wręczyła nagrodę „MŁODZIK”, którą w tym roku otrzymał Ryszard Nalepa, zasłużony trener i wychowawca kilku pokoleń redzkich piłkarzy.

Podsumowano też kończącą się, pierwszą kadencję Redzkiej Rady Seniorów. Burmistrz Redy podkreślał szczególna rolę i głos doradczy starszego pokolenia, bardzo istotny w obliczu obserwowanych zmian demograficznych. Ustępujący członkowie Redzkiej Rady Seniorów otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Po wystąpieniach gości, część oficjalną zakończył koncert duetu smyczkowego na skrzypce i wiolonczelę.

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%