Zamknij
REKLAMA

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie

15:00, 20.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. Młodzieżowa-Rada-Miejska-w-Redzie/Fb
REKLAMA

Znany już jest termin wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej VII kadencji w Redzie. Wybory odbędą się w dniach 11 – 15.10.2021 r. Powołano już Miejską Komisję Wyborczą do przeprowadzenia wyborów i ustalono termin rejestracji kandydatów, który upływa w dniu 7.10.2021 r.

Informacja kierowana jest do mieszkańców Redy, uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Wypunktowaliśmy najważniejsze wątki.

1. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Redzie nr IV/46/2019 i wynikającym z niej statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie powołana została do Młodzieżowej Rady (w załączeniu powołanie). W skład Komisji wchodzą:

  • Karolina Bochan,
  • Radosław Farion,
  • Hanna Janiak,
  • Łukasz Kamiński,
  • Emilia Sawicka-Lieder

2. Zgodnie z §12 statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie, Miejska Komisja Wyborcza wyznacza termin wyborów w dniach 11 – 15.10.2021 r.

3. Termin rejestracji kandydatów upływa w dniu 7.10.2021 r.

4. Koordynatorem okręgu pozaszkolnego jest pan Łukasz Kamiński, członek Komisji, natomiast koordynatorami w redzkich placówkach oświatowych będą opiekunowie samorządu szkolnego.

5. Dla  kandydatów ze szkół średnich przewidziane są 4 miejsca w 21-osobowej Radzie. Jeśli zgłoszeń będzie więcej niż miejsc, to w dniach 11 – 14 października 2021 r. odbędą się wybory. Głosowanie odbywać się będzie w formie elektronicznej – każdy uczeń w wieku 13 – 18 lat będący mieszkańcem Redy będzie mógł oddać głos tylko na 1 z podanych na liście kandydatów. Oddanie głosu na więcej niż 1 kandydata spowoduje, że głos będzie nieważny. Miejska Komisja Wyborcza zweryfikuje oddane głosy do dnia 15 października 2021 r. i sporządzi protokół, który dostępny będzie w BIP Urzędu Miasta w Redzie.

Uczniowie szkół podstawowych oraz Powiatowy Zespół Szkół w  Redzie, w wieku 13 – 18 lat, chcący zostać radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie powinni zgłosić się do Koordynatorów w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%