Zamknij
REKLAMA

Nowe drzewa przy ul. Obwodowej

09:30, 17.11.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Pierwsze drzewka zasadziły tam dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, później inicjatywę przejęli radni Rady Miejskiej w Redzie. Nowe nasadzenie będą cieszyły oko, a dzięki dużej odporności wytrzymają lata przy ruchliwej ulicy.

Dla dzieci była to cenna lekcja ekologii i trochę wychowania fizycznego. Tego dnia zasadzono 6 drzew z gatunku gruszy drobnoowocowej. Jest to roślina o niedużych wymaganiach uprawowych, dobrze rośnie na większości gleb, lubi nasłonecznione miejsca i toleruje susze. Dzięki wąskim koronom doskonale nadaję się do sadzenia w miastach wzdłuż ulic raz dróg. Kolejny etap sadzenia wykonali radni, wybierając do tego 6 dębów błotnych Green Pillar. Ta odmiana dębu charakteryzuje się wyprostowanymi gałęziami, mocno rozgałęzionej koronie oraz bardzo mocno powycinanymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono.  Jest to gatunek bardzo odporny na zanieczyszczenia miejskie, co istotne w przypadku nasadzeń wzdłuż tak ruchliwej ulicy, jaką jest ulica Obwodowa.

Udział w sadzeniu wzięli radni w składzie:  Przewodniczącego RM Kazimierza Okroja, Teresy Tkaczyk, Emilii Sawickiej-Lieder, Mateusza Richerta, Radosława Fariona, Krystiana Melzera i Łukasza Lesnera. Przed zimą Urząd planuje posadzenie jeszcze czterech drzew z gatunku sosna Pinus Nigra. Dalsze nasadzenia będą realizowane sukcesywnie w przyszłym roku.

źródło: miasto.reda.pl

fot. miasto.reda.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%