Zamknij
REKLAMA

Najpiękniej udekorowane balkony i ogrody wyłonione

11:07, 31.01.2019 | źródło: UM w Wejherowie
REKLAMA
Skomentuj

W wejherowskim ratuszu rozstrzygnięto konkurs na najładniej udekorowany świątecznie dom, ogród lub balkon. Zwycięzcom zmagań nagrody wręczał między innymi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Jak powiedział włodarz miasta, konkurs na najładniej udekorowany świątecznie dom, ogród lub balkon każdego roku gromadzi coraz więcej mieszkańców, dzięki którym miasto w okresie świątecznym jest pięknie udekorowane, tworząc wspaniałą atmosferę, niepowtarzalny charakter i świąteczną oprawę.

- Dziękuję Państwu za zaangażowanie i za inwencję w przygotowanie tych dekoracji, które tak pięknie zdobią nasze miasto i które sprawiają, że jest magicznie w bożonarodzeniowym okresie – mówił Krzysztof Hildebrandt, który wspólnie z Beatą Rutkiewicz, zastępcą prezydenta, wręczali wyróżnionym nagrody.

Komisja, oceniając zgłoszone dekoracje, wzięła pod uwagę m.in. takie kryteria jak samodzielność wykonania ozdób i rekwizytów, nakład pracy, niepowtarzalność ekspozycji, widoczność ze strony ulicy i od strony sąsiadów oraz ogólny wyraz estetyczny.

W kategorii dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych pierwsze miejsce zdobył Zbigniew Wolanin (ul. Wczasowa), drugie – Maria Łuczak (ul. Marynarki Wojennej), a trzecie - Sławomir Kruszewski (ul. Obrońców Kępy Oksywskiej). Komisja przyznała także wyróżnienia, które otrzymali: Joanna Narloch (ul. Ludowa), Ludwika Erdmann (ul. Rogali), Marek Nowogórski (ul. Iwaszkiewicza) i Henryk Teclaf (ul. Kusocińskiego).

W kategorii dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno- i wielorodzinnych zwyciężyli Barbara i Piotr Gołębiewscy (ul. Ofiar Piaśnicy), drugie miejsce zajęli Teresa i Tadeusz Kaweccy (ul. Kusocińskiego), trzecie - Regina Arendt (os. 1000-lecia) oraz Wiesław Sadowski (os. Kaszubskie). Wyróżnienie otrzymali: Teresa Szimichowska (os. Kaszubskie), Aniela Bartnicka (os. Kaszubskie), Ewa Królek (os. Kaszubskie) oraz Elżbieta i Jan Cichoccy (os. Kaszubskie).

- Ten konkurs mobilizuje nas - mieszkańców - do aktywności - mówi mieszkanka Wejherowa, Aniela Bartnicka, która bierze udział w konkursie od samego początku. – Widząc tak piękne dekoracje w mieście, chcemy także upiększać swoje balkony, okna, domy i ogrody. Chcemy, aby było pięknie w Wejherowie i cieszę się bardzo, że coraz więcej osób przystraja swoje otoczenie.

Teresa Patsidis, przewodnicząca komisji konkursowej, pogratulowała i podziękowała laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za osobiste zaangażowanie i pomoc w świąteczne dekorowania miasta, które dzięki temu w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku ma charakter wyjątkowy, co zauważają przyjeżdżający do stolicy powiatu wejherowskiego goście i turyści.

W skład komisji, która oceniała świąteczne dekoracje ogrodów przydomowych, okien i balkonów wchodzili: Stanisław Brzozowski, Tacjanna Bielawa, Justyna Antczak, Antonina Łuczyńska i Leszek Miś.

(źródło: UM w Wejherowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

DrusillaDrusilla

0 0

For the reason that the admin of this web page is working, no uncertainty very shortly it will be famous, due to
its feature contents. viagra connect 18:47, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone