Zamknij
,
Niektóre kobiety planujące macierzyństwo odkładają ciążę na przyszłość, licząc, że mają jeszcze na to czas. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o rezerwie jajnikowej. Naturalnym bowiem procesem jest stopniowe zmniejszanie się tego zasobu wraz z wiekiem, jednak u niektórych kobiet zapas ten może wyczerpać się szybciej niż zwykle. Taki stan określa się jako niską rezerwę jajnikową. Choć niska rezerwa jajnikowa może sprawiać trudności w zajściu w ciążę, nie zamyka całkowicie drogi do macierzyństwa.
,
Medunit jest przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej realizującą konsultacje refundowane w ramach NFZ. Pacjenci mają możliwość umówienia się na wizyty u lekarza stacjonarnie lub zdalnie.
,
Rycerze Kolumba zorganizowali w Wejherowie akcję „Krew ratuje życie”. Krwiobus stanął 24 sierpnia na Placu Jakuba Wejhera, udało się zebrać 16,2 litra krwi.
,
66-letni pacjent z ciężkim uszkodzeniem serca przeszedł kilka dni temu zabieg interwencji wieńcowej w Pracowni Kardiologii Interwencyjnej Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w szpitalu w Wejherowie. Zabieg był bardzo złożony, a zespół specjalistów, kierowany przez dr Łukasza Lewickiego, był zmuszony zastosować alternatywny sposób dotarcia do chorego serca. Interwencja zakończyła się sukcesem, a pacjent czuje się dobrze i porusza się samodzielnie.
,
Zobacz jak to się odbywa, jak pracuje pod dyktando specjalistów robot Da Vinci, z którego udziałem w Szpital Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie wykonano już 150 operacji. Film przedstawia 50 zabieg prostatektomii wykonanej przez lekarzy urologów z wejherowskiego szpitala przy użyciu tej cudownej maszyny.
3
,
Wczoraj, 22 kwietnia na wejherowskim Rynku (Plac Jakuba Wejhera) odbyła się akcja "MotoKrew - Motocykliści dzieciom", która zgromadziła nie tylko miłośników motocykli i honorowych dawców, ale także mieszkańców.
,
Do kąpieli w lodowatej wodzie będzie zachęcał autor książki pt. "Zimne kąpiele" - Michał Sroka. Na spotkanie autorskie wszystkich zimnolubnych oraz tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z zimnem zaprasza Biblioteka Luzino już w czwartek, 9 lutego. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy.
,
29 stycznia br. odbędzie się pierwsza tegoroczna miejska zbiórka krwi. Do udziału w akcji zachęca UM Rumi oraz RCKiK w Gdańsku. Zostało jeszcze niespełna 80 miejsc.
,
Wczoraj, 8 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi zainaugurowano siódmą edycję akcji charytatywnej Ultrakrew "Każdy ma swój Krwiobieg". W Miasto Rumia miał miejsce honorowy start sportowej części projektu, a w dniu dzisiejszym ze Świnoujścia "Ultrasi" wyruszyli w 550-kilometrowej trasy wzdłuż polskiego Wybrzeża.
,
Równowagę wapniową w organizmie kontrolują głównie dwa hormony: parathormon i kalcytriol – najbardziej aktywna postać witaminy D3. Ich główna funkcja polega na regulacji przemieszczania się jonów wapniowych między kośćmi, nerkami i jelitem. Kalcytriol odpowiada za zwiększenie wchłaniania wapnia w jelitach, pobudza także jego mobilizację z kości i hamuje wydalanie z moczem.
,
W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpital Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie, w piątek, 16 grudnia wykonano setny, w tym roku, zabieg przeznaczyniowej implantacji zastawki aortalnej. Taka ilość zabiegów była możliwa dzięki ultranowoczesnej sali hybrydowej, która powstała w nowym budynku Centrum.
1
,
Stres jest naturalną częścią życia i może być trudny do uniknięcia. Istnieją jednak sposoby na ograniczenie jego wpływu na nasze zdrowie. Może wpływać na nasze zdrowie na wiele sposobów, od objawów fizycznych po problemy ze zdrowiem psychicznym, takie jak depresja i lęk.
,
W wejherowskim szpitalu w dniu dzisiejszym wykonano dwie operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego z zastosowaniem najnowocześniejszych implantów oraz środoperacyjnego wsparcia robotycznego. To pierwsze takie zabiegi na Pomorzu i realizowane dopiero w trzecim ośrodku w Polsce!
,
Z inicjatywy Redzkiej Rady Seniorów, w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Redzie, Urząd Miasta w Redzie udostępnił na stronie www.reda.pl link do pobrania pakietu o nazwie „Pudełko życia”.
,
Po raz 20 w Polsce obchodzimy ten dzień. To święto przede wszystkim dotyczy dawców faktycznych, którzy oddając swoje krwiotwórcze komórki już komuś dali szansę na życie - takich osób w bazie Fundacji DKMS jest już przeszło 10 800.