Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:00, 11.01.2022
W związku ze wznowieniem po przerwie świąteczno-noworocznej przejazdów Pomorskiego Szczepibusa pojawi się on ponownie w Gniewinie. Możliwość zaszczepienia będzie 18 stycznia w godz. 10.00-16.00.
16:46, 30.12.2021
Gdańskie Centrum Zdrowia uczestniczy w programie światowych badań nad łączoną szczepionką przeciw wirusowi SARS-COV2 i wirusowi grypy. W ramach realizowanego programu zaprasza mieszkańców regionu do szczepień oraz nieodpłatnych badań laboratoryjnych dotyczących ogólnego stanu zdrowia.
13:31, 20.12.2021
Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o stwierdzeniu zakażenia wariantem Omikron Sars-Cov-2 u 7-letniej dziewczynki mieszkającej w Gdańsku.
13:22, 29.11.2021
Nikt nie rodzi się lekarzem. Aby zdobyć wiedzę medyczną, potrzebne jest wiele lat nauki i poświęcenia innych pasji, by ta nauka przyniosła pożądane efekty. Wielu ludzi już w wieku kilkunastu lat wie, że chcieliby zostać onkologiem dziecięcym, chirurgiem lub stomatologiem. Niestety – w wielu to marzenie nigdy nie zostanie zrealizowane, bo w kluczowym momencie zabrakło im możliwości zdobycia wiedzy, która pozwoliłaby im je osiągnąć. Miłość do medycyny pozostaje w nich tylko ubocznym zainteresowaniem, które pozwala uzupełniać trudne hasła w krzyżówkach. Czasem tylko pojawia się myśl, że gdyby w czasach młodości dostępna była w okolicy jakaś księgarnia medyczna, w której książki dostępne byłyby nie tylko dla lekarzy, ale również dla tych, którzy dopiero chcieliby rozpocząć zdobywanie absolutnych podstaw.
10:37, 29.11.2021
Soczewki miesięczne to świetna i praktyczna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Niech jednak nie zmyli Cię ich nazwa – nie oznacza ona, że soczewki miesięczne nosisz non-stop przez 31 dni bez zdejmowania. Wymagają one codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie są one skomplikowane – a jak konkretnie wyglądają i czym różnią się poszczególne propozycje soczewek miesięcznych od siebie? Przeczytaj i dowiedz się tego!
10:35, 29.11.2021
Czy wiesz, że soczewki kontaktowe były projektowane już przez XVII-wiecznych uczonych? Jednak prototypy, będące przodkami współczesnych, powstały dopiero pod koniec XIX wieku, a dopiero od lat 50-tych XX mamy do czynienia ze współczesnymi. Oczywiście od tego czasu nastąpił znaczny postęp w tej dziedzinie i współczesne soczewki kontaktowe nie przypominają w niczym swoim „praprzodków”. Różnią się od nich zdecydowanie na plus.
10:46, 25.11.2021
Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.
10:18, 25.11.2021
Niewydolność żylna powoduje szereg uporczywych objawów związanych z nogami. Skala objawów jest rozległa, począwszy od dolegliwości subiektywnych, jak np. uczucie ciężkości nóg po całym dniu, poprzez objawy subiektywne związane z niewydolnością zastawek żylnych, na przewlekłych owrzodzeniach skończywszy. Dowiedz się, jak najczęściej objawia się niewydolność żylna nóg i jak ją leczyć.
10:03, 18.11.2021
Witamina PP jest znana także pod nazwą niacyna. Należy ona do witamin z grupy B. Jest potrzebna organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jej niedobór jest groźny i wiąże się z szeregiem zaburzeń. Zobacz, jakie korzyści daje witamina PP.
1
11:55, 12.11.2021
"Duma nas rozpiera...." - od tych słów zaczyna się informacja o sukcesie dr Łukasza Lewickiego, która pojawiła się na oficjalnym facebookowym profilu Szpitala Specjalistycznego im F. Ceynowy w Wejherowie.
10:30, 06.11.2021
W minionym tygodniu już po raz 7. odbył się Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie.
11:17, 05.11.2021
Uszy to organ naszego ciała, o którym nie myślimy zbyt często. Pomimo tego, że to właśnie dzięki nim możemy słuchać muzyki, rozmawiać i cieszyć się pięknem świata – przypominamy sobie o ich pielęgnacji najczęściej przy okazji infekcji. Pieczenie, ból, zatkanie, a nawet temperatura – takie mogą być oznaki najróżniejszych infekcji uszu, które często mają swój początek w niewłaściwej pielęgnacji. Jak dbać o uszy u dorosłych i dzieci? Poznaj zasady prawidłowej higieny uszu.
10:40, 18.10.2021
Jesień i zima to szczególny czas dla naszego organizmu. Brak słońca, częsta rezygnacja z ruchu na świeżym powietrzu, mniejszy dostęp do witamin i minerałów zawartych w świeżych owocach oraz warzywach sprawiają, że stajemy się osłabieni i bardziej podatni na infekcje.
10:25, 01.10.2021
Infekcja gardła może być wynikiem zakażenia wirusowego, bakteryjnego, a nawet grzybiczego. Objawy są różne w zależności od źródła dolegliwości, co ułatwia rozpoznanie. Postawienie prawidłowej diagnozy jest kluczowe, gdyż umożliwia dobór prawidłowego sposobu leczenia. Po czym poznać infekcję bakteryjną, a co wskazuje na stan zapalny gardła o podłożu wirusowym? Odpowiadamy!
12:59, 21.09.2021
Wypadki zdarzają się zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Te poważniejsze kończą się ranami, które tak samo jak inne urazy powinny być odpowiednio leczone i poddane opiece, aby w przyszłości nie doszło do infekcji oraz powstawaniu nieestetycznych blizn. Mimo że w przypadku różnych ran, postępowanie dotyczące pierwszej pomocy nieco się różni, istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować mając do czynienia z ranami i skaleczeniami.