Od dzisiaj policjanci z wejherowskiej komendy wyposażeni są w kamerki i zobowiązani do rejestrowania wszystkich swoich interwencji. Mundurowi mogą nagrywać niezależnie, czy są w miejscu publicznym lub nie.
Nowe wyposażenie osobiste policjantów ma zapewnić dokładne dokumentowanie interwencji oraz podnieść transparentność działań funkcjonariuszy. Wyposażone patrole, operujące nie tylko w Wejherowie, ale na terenie całego powiatu wejherowskiego, będą rejestrować każdą interwencję – od kontroli prędkości i trzeźwości, po obsługę zdarzeń drogowych czy interwencji domowych, a także pozostałych interwencji.
Wprowadzenie tych nowoczesnych urządzeń to dowód na troskę o bezpieczeństwo obywateli i dbałość o najwyższe standardy służby. Już dziś na terenie powiatu można spotkać patrole wejherowskiej drogówki oraz policjantów prewencji i dzielnicowych z Wejherowa wyposażonych w kamery nasobne.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz