Zamknij
REKLAMA

Czemu warto zainwestować w inteligentne sterowanie roletami?

12:54, 03.08.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Sąsiedzi już to mają, rodzina o tym rozmawia, a sam sprzęt stale tanieje i robi się coraz bardziej dostępny. Tak, rozwiązania powiązane z inteligentnym domem to już niemal codzienność. Jeszcze kilka lat temu postrzegane jako pieśń dalekiej przyszłości, dziś szturmem wkradają się pod strzechy. Czy to ten moment, w którym warto podjąć decyzję o inwestycji?

Inteligentny dom na przykładzie rolet

Wyobraźmy sobie poranek w domu ze zwykłymi roletami – po przebudzeniu ktoś z domowników musi odwiedzić każde pomieszczenie, żeby ręcznie je podnieść. Łatwiej jest w mieszkaniu, w którym została zastosowana automatyka. Wystarczy w każdym pokoju nacisnąć przycisk na ścianie. Jeszcze lepiej działa to w przypadku rozwiązania centralnego – tu jeden włącznik potrafi sterować roletami w całym domu.

Inteligentne sterowanie polega na tym, że rolety podnoszą się same, np. o wyznaczonej godzinie lub bezpośrednio w trakcie wschodu słońca. Zimą mogą robić to jedynie na wschodniej ścianie, aby do wnętrza dostały się pierwsze promienie światła, oczywiście wraz z towarzyszącą im energią cieplną. Mieszkańcy nie muszą o niczym pamiętać, wszystko dzieje się samo. Łącznie z tym, że o odpowiedniej porze wieczorem system sam ponownie zaciemni pomieszczenia.

Integracja z oświetleniem

Inteligentne sterowanie roletami, takie jak obsługiwane przez kilka różnych modułów w systemie Zamel EXTA, jest w pełni kompatybilne z innymi rozwiązaniami. Oznacza to, że ustalając automatyzacje związane z podnoszeniem lub opuszczaniem rolet, można powiązać je np. ze smart oświetleniem.

Sztuczne światło może automatycznie reagować np. na to, że w danym pomieszczeniu została opuszczona roleta zewnętrzna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całość powiązać też z innymi modułami, dajmy na to odpowiedzialnymi za zasilanie. Potencjał takiego zestawu jest niemal nieograniczony, zależy jedynie od potrzeb i wyobraźni użytkownika.

Uwaga! Sprawdź promocje na zestaw sterowania roletami SUPLA firmy Zamel

Najważniejsze profity związane z inteligentnym sterowaniem roletami

Nie sposób ocenić, jak bardzo wzrasta komfort przebywania w domu, w którym znajduje się smart centrala, powiązana również z automatyką budynkową w postaci rolet, bram, a nawet okien dachowych. To pierwszy profit, ale nie najważniejszy. Kolejnym z nich jest bezpieczeństwo — w każdej chwili można sprawdzić status rolet, nawet poza domem. W razie potrzeby można je podnieść i zamknąć zdalnie w każdej chwili. Trzeci plus to nieco szersze możliwości. Rolety mogą reagować na temperaturę, ruch, poziom nasłonecznienia, porę dnia, obecność kogoś w domu. Daje to w konsekwencji bardzo szerokie możliwości i wiele unikalnych zastosowań.

Inwestycja w inteligentne sterowanie roletami jest z każdym dniem coraz bardziej opłacalna. Obecnie staje się niemal standardem wśród nowych nieruchomości, właściciele często też decydują się na wdrożenie systemu w momencie przeprowadzania gruntownego remontu. Mnogość zalet i niesamowity komfort użytkowania dodatkowo przemawiają za tym, aby rozważyć taką instalację i we własnym domu.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%