Zamknij
REKLAMA

Kiedy należy wymienić akumulator?

13:48, 14.08.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Niebawem rozpocznie się sezon zimowy, a wraz ze spadkiem temperatury obniży się sprawność akumulatorów. W tym czasie szczególnie zalecane jest stosowanie się do zasad prawidłowej eksploatacji pojazdów i przeprowadzanie regularnych kontroli. Spora część kierowców pomimo wieloletniego doświadczenia w kierowaniu pojazdami, wciąż nie wie, jak rozpoznać uszkodzenie akumulatora i kiedy jest odpowiedni moment na jego wymianę.

Eksploatacja akumulatora

Sprzęt samochodowy powinien być odpowiednio pielęgnowany i eksploatowany, by mógł służyć nam przez wiele lat. Stosowanie się do kilku niewymagających zasad sprawi, że wymiana akumulatora będzie odbywać się co ok. 5 lat w momencie, w którym akumulator straci połowę swojej objętości i przestanie być sprawny.

Co należy zrobić, by przedłużyć sprawność akumulatora?

Przede wszystkim sprawność sprzętu zależy od regularnych przeglądów - sprawdzania parametrów (pojemność i prąd rozruchowy) oraz poziomu jego naładowania. Jak prawidłowo eksploatować akumulator? 

  • nie dopuszczać do sytuacji, w której będziemy nadmiernie obciążać akumulator, stosując rozwiązania pochłaniające duże pokłady energii elektrycznej - odtwarzacze DVD, multimedia i sprzęt, 
  • unikać gwałtownej jazdy i zbyt częstych zahamowań w trakcie jazdy, 
  • regularnie czyścić akumulator i sprawdzać, czy nie jest on przechowywany w wilgotnych warunkach, 
  • nie pozostawiać nieużywanego samochodu na dłużej niż kilka tygodni,
  • po wyłączeniu silnika powinno się wyłączyć również odbiorniki prądu, 
  • unikać ciągłego rozładowywania i ładowania. 

Negatywny wpływ na urządzenia samochodowe ma również niska temperatura na zewnątrz - obniża ona gęstość elektrolitu akumulatora. Ważne jest, by być czujnym i konsultować niepokojące nas objawy ze specjalistami.

Wymiana akumulatora

O wymianie urządzenia powinien zadecydować zespół specjalistów w serwisie samochodowym. Układ elektryczny i elektroniczny ma realny wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego naprawę usterek powinno oddawać się w ręce fachowców, którzy przygotują pojazd i wdrożą diagnostykę wraz z naprawą. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług serwisów partnerskich Profi Auto, które oferują jakościową wymianę akumulatora w Gdańsku.

Serwisy samochodowe - do kogo się udać?

Wymianą urządzeń samochodowych powinni zająć się wykwalifikowani mechanicy, którzy pracują zgodnie ze standardami firmy i dysponują najwyższej jakości sprzętem diagnostycznym. Wymiana akumulatorów w Gdańsku odbywa się zgodnie z wymogami techniczno-montażowymi i normami bezpieczeństwa. Miejsce oferujące wymianę urządzeń powinno być świetnie wyposażone i powinno posiadać doświadczenie na rynku motoryzacyjnym. Istotne jest również to, by serwis dysponował wykwalifikowaną kadrą pracowników, specjalizujących się w wymianie akumulatora. Często o wyborze danego serwisu samochodowego decyduje cena oferowanych usług, należy jednak pamiętać, że za ceną zawsze powinna stać jakość i to ona jest wyznacznikiem tego, czy warto skorzystać z oferty danego serwisu. Inwestycja w jakość i diagnostykę to przede wszystkim inwestycja w Twoją przyszłość.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA