Zamknij
REKLAMA

Nowe mieszkania w Trójmieście - na co warto zwrócić uwagę?

10:45, 30.06.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Trójmiasto uważane jest obecnie za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do mieszkania. Szeroko rozwinięta kultura oraz dostęp do morza przyciągają wiele młodych osób. Jak wybrać nowe mieszkanie w Trójmieście, aby nie żałować swojej decyzji w przyszłości? Sprawdź, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru.

Wiarygodność i dobre zamiary dewelopera 

Nowe mieszkanie oznacza najczęściej, że kupujemy je od dewelopera. Deweloper to osoba, która inwestuje w budowę nieruchomości i z którą podpisujemy umowę kupna mieszkania. Dlatego warto potwierdzić jego wiarygodność i dobre zamiary. Jeśli mamy taką możliwość, możemy odwiedzić poprzednie realizacje inwestora i porozmawiać z mieszkańcami. Dodatkowo mamy prawo poprosić o wgląd do dokumentów, np. do księgi wieczystej. Dzięki temu upewnimy się, że deweloper posiada pozwolenie na budowę oraz prawo do gruntu. Warto sprawdzić również Krajowy Rejestr Sądowy (KRS), aby upewnić się, czy inwestor nie jest w stanie likwidacji.

Ważny jest również typ umowy, jaki deweloper daje nam do podpisania. Najkorzystniejszą opcją dla nabywcy mieszkania jest umowa deweloperska. Pamiętajmy, aby przez jej zawarciem zapoznać się dokładnie ze wszystkimi warunkami.

Zakup mieszkania na etapie wstępnym czy końcowym?

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, możemy zadecydować o tym, na jakim etapie budowy dokonamy transakcji. Może to być etap tzw. dziury w ziemi lub etap, kiedy mieszkanie jest wykończone. Pierwsza opcja jest zazwyczaj korzystniejsza cenowo. Deweloperzy oferują często spore rabaty na mieszkania na wstępnym etapie budowy. Niestety w przypadku tej opcji istnieje pewne ryzyko. Może zdarzyć się tak, że budynek nie zostanie wykończony z powodu niewypłacalności lub upadłości dewelopera. W takim przypadku długo będziemy musieli czekać na odzyskanie pieniędzy.

Zakup nowego mieszkania na końcowym etapie budowy to bezpieczniejsze rozwiązanie. Jednak tym przypadku musimy liczyć się z mniejszym wyborem i wyższą ceną.

Lokalizacja – bezpieczeństwo i wygoda 

Rynek pierwotny w Trójmieście oferuje nam mieszkania zarówno z dala od centrum, jak i nieco bliżej. Budynki deweloperskie zazwyczaj powstają na obrzeżach miasta, jednak lokalizacja może bardzo się od siebie różnić. Dlatego przed zakupem nowego lokum warto zwrócić uwagę na to, czy łatwo i szybko dojedziemy do pracy i w inne ważne miejsca, które odwiedzamy regularnie oraz czy w pobliżu znajduje się to, czego potrzebujemy.

Rodziny z dziećmi powinny również zastanowić się, czy wybrane miejsce będzie bezpieczne dla najmłodszych. Ruchliwa ulica lub głośna fabryka mogą nieco obniżyć komfort codziennego życia. Jeśli istnieje taka możliwość, to warto dowiedzieć się, jak w przyszłości będzie wyglądało zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku.

Kwestie związane z wnętrzem mieszkania

Ostatnim, ale równie ważnym, aspektem jest sam wygląd mieszkania. W końcu jest to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę m.in. na metraż mieszkania oraz liczbę i rozmieszczenie pokoi. Wszystkie to musi być dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki temu codzienne funkcjonowanie będzie wygodne i komfortowe. Jeśli w przyszłości planujemy powiększyć rodzinę, to już na etapie wybierania mieszkania powinniśmy myśleć o miejscu dla dzieci i zdecydować się na lokum o większej liczbie pokoi.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%