Zamknij
REKLAMA

Jak czyścić płytę indukcyjną?

10:46, 07.09.2021 | �.W
Skomentuj
REKLAMA

Mało kto, aranżując nową kuchnię, decyduje się na inny rodzaj pieca, niż indukcyjny. Trudno się dziwić – płyty indukcyjne są doskonałym połączeniem estetyki i funkcjonalności, co idealnie sprawdza się w nowoczesnych kuchniach i zadowala każdego miłośnika porządków. Można bowiem zapomnieć o osadzającym się na meblach i akcesoriach tłuszczu, który jest największą bolączką posiadaczy kuchenek gazowych. Pojawia się jednak inny problem – na szklanej płycie widać każde zarysowanie, smugę i zanieczyszczenie. I choć jej czyszczenie jest łatwe, dobrze wiedzieć, jak to robić, by nie uszkodzić powierzchni oraz jak dbać o płytę, by długo cieszyć się jej nieskazitelną czystością.

Naucz się systematyczności 

Regularność w czyszczeniu sprawdzi się nie tylko w przypadku płyt indukcyjnych, ale i wszelkich innych sprzętów kuchennych. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk czyszczenia kuchenki po każdym użyciu – zaoszczędzisz czas i nerwy, a przy okazji zagwarantujesz sobie dłuższą żywotność sprzętów, a także zadbasz o estetykę kuchni – brudna płyta indukcyjna od razu rzuca się w oczy. Przetarcie szklanej powierzchni po każdym użyciu nie jest problemem – świeże zanieczyszczenia schodzą z łatwością, w przeciwieństwie do tych, które gromadzą się od kilku dni.

Pamiętaj o odpowiednich środkach 

Do wyczyszczenia płyty indukcyjnej – szczególnie jeśli robi się to systematycznie – nie potrzeba wiele. Wystarczy wilgotna szmatka (np. ściereczka z mikrofibry) lub gąbka. Należy jednak pamiętać, by materiał był miękki i delikatny, a w przypadku stosowania gąbek nie należy używać stron, które posiadają warstwę ścierającą, która może uszkodzić szklaną powierzchnię. Idealnie sprawdzą się również ręczniki papierowe – nie tylko z łatwością wytrą kuchenkę do sucha, nie pozostawiając smug, ale również sprawdzą się przy czyszczeniu, szczególnie z pomocą płynu do mycia szyb. Jeśli chodzi o środki do czyszczenia płyt indukcyjnych – nie brakuje specjalistycznych preparatów do czyszczenia powierzchni szklanych i ceramicznych. Mogą się przydać w przypadku silniejszych zabrudzeń. Na co dzień można używać wspomnianego płynu do szyb lub też wody z płynem do mycia naczyń.

Tak jak w przypadku materiałów, tak i środki do czyszczenia płyt indukcyjnych powinny być delikatne – nie można stosować żadnych preparatów ścierających ani wybielających oraz proszków, ponieważ mogą one porysować powierzchnię szklanej płyty.

Zaschnięty brud na płycie indukcyjnej – jak go usunąć? 

Przypalone resztki sosów, zaschnięte plamy po wykipiałych zupach czy roztopiony plastik – z takimi zabrudzeniami możesz mieć do czynienia w przypadku płyt indukcyjnych. Jeśli chcesz je usunąć w nieinwazyjny, bezpieczny dla kuchenki sposób, możesz do tego wykorzystać specjalne akcesoria do pielęgnacji i konserwacji płyt indukcyjnych, takie jak skrobaki, dzięki którym z łatwością usunie się uporczywy brud.

Czyszczenie płyty indukcyjnej nie jest trudne – gładka powierzchnia nie ma żadnych zakamarków, a jedynym problemem jest większa widoczność wszelkich zanieczyszczeń. Ale przy odrobinie systematyczności i z pomocą odpowiednich środków, czyszczenie kuchenki będzie łatwym i przyjemnym zadaniem.

(�.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%