Przesyłanie plików tekstowych czy złożonych dokumentów lub projektów jest ważnym aspektem prowadzenia przedsiębiorstwa. To właśnie dzięki temu wszelkie zadania wykonywane w firmie mogą przebiegać płynnie i sprawnie. Bezpieczeństwo przesyłanych danych jest jednak bardzo istotne. Ewentualna kradzież lub uszkodzenie pliku może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak straty finansowe lub wizerunkowe. Z tego też powodu warto dowiedzieć się, jak w bezpieczny sposób udostępniać pliki.
Czym jest bezpieczeństwo podczas udostępniania plików?
Bezpieczne udostępnianie plików to czynność polegająca na przesyłaniu dokumentów drogą cyfrową w taki sposób, aby chronić przekazywane informacje przed dostępem nieuprawnionych użytkowników. Kwestia bezpiecznego współdzielenia plików jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli powinny być one chronione, a dostęp do nich mogą mieć wyłącznie wybrane osoby lub grupy. Co więcej, ich wgląd w dane musi być uzasadniony. Każdy nadprogramowy użytkownik powinien być odsunięty od poufnych informacji.
Bezpieczne udostępnianie plików jest zazwyczaj realizowane poprzez kombinację protokołów bezpieczeństwa, które szyfrują dane i wymagają od poszczególnych osób wprowadzenia haseł lub innych informacji przed uzyskaniem dostępu do plików. Często zdarza się, że wiele typowych sytuacji, które wymagają od firm bezpiecznego udostępniania plików, obejmują wymianę bardzo poufnych informacji.
Jakie są rodzaje zabezpieczeń wysyłania danych?
Istnieje wiele systemów bezpiecznego udostępniania plików. Różnią się one funkcjami, protokołami bezpieczeństwa, ceną i funkcjonalnością. Oto proponowane rozwiązanie stosowane przez firmy do bezpiecznego udostępniania plików, w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań.
Podstawowe rozwiązania przechowywania/współdzielenia danych w chmurze
Przechowywanie danych w chmurze jest niezwykle prostą w obsłudze i przede wszystkim skuteczną metodą na udostępnianie plików – dotyczy to zarówno małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Informacje są przechowywane na serwerach, które oferują klientom praktycznie nieograniczoną moc obliczeniową, a także przestrzeń dyskową.
To wszystko uzupełnione jest przez profesjonalną ochronę – zarówno wewnątrz, jak i w świecie wirtualnym. Nad serwerami czuwają specjaliści z zakresu technologii IT. Dużym atutem jest to, że wielu dostawców proponuje swoim klientom takie usługi, dlatego można liczyć na atrakcyjne ceny.
Chmura obliczeniowa – jakiego dostawcę wybrać dla firmy?
Decydując się na takie usługi, jak chmura dla firm, można wybierać spośród rozmaitych ofert. Pierwszą z nich jest Data House. To dostawca, który oferuje swoim klientom duże i bezpieczne przestrzenie dla kopii zapasowych danych pojemnościowych. Korzystając z takich rozwiązań, jak chmura dla firm, przedsiębiorcy mogą w bezpieczny sposób udostępniać pliki pomiędzy pracownikami w swojej firmie.
Z kolei chmura obliczeniowa w ramach usług proponowanych przez INEA to znacznie bardziej kompleksowe rozwiązanie. INEA CloudPro umożliwia zapisywanie danych w chmurze oraz dostęp do nich 24/7/365 z dowolnego miejsca na świecie. Chmura obliczeniowa dla firm INEA oferuje wygodny panel obsługi vCloud Director, który pozwala na pełną kontrolę nad parametrami i kluczowymi funkcjonalnościami środowiska wirtualnego. Dzięki temu można liczyć na łatwą skalowalność oraz dużą elastyczność usługi.
Całość uzupełnia wyjątkowo wygodny system płatności – abonamentowy lub godzinny, co sprawia, że chmura dla firm INEA jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem. Co więcej, klienci korzystający z CloudPro INEA mogą tworzyć backupy w chmurze według złotej zasady backupu 3-2-1, co pozwala na łatwe odzyskanie danych. Reguła ta zakłada tworzenie 3 kopii zapasowych danych, przechowywanie ich na przynajmniej 2 różnych nośnikach, z których 1 powinien znajdować się poza siedzibą firmy. Ponadto, sprawne działanie chmury oparte jest na podzespołach wysokiej klasy od dostawców Dell® i Intel®. Do tego INEA wykorzystuje wirtualizację klasy enterprise od lidera rynku Vmware®.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz