Zamknij
REKLAMA

Trzy główne aspekty dotyczące narożników

00.00, 18.04.2021 materiały patnera

Narożniki czy kanapy są reprezentacyjnymi meblami w naszych salonach. Przyciągają uwagę gości i na nich najczęściej odpoczywamy. Narożniki zyskują coraz większą popularność. Już rzadko zdarza się nam zakupić sofę czy kanapę, a w sklepach meblowych przeważają narożniki. Dzieje się tak, ponieważ te meble mają dużo zalet. Łatwo dopasować je do wnętrza, mają wiele funkcjonalności dodatkowych. Może także pełnić rolę użytkową. Ilość narożników jest ogromna i każdy jakoś się od siebie różni. Dlatego niektórzy mają problem z decyzją, który wybrać. Poniżej znajdziecie kilka rad na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru. Zachęcam do przeczytania.

Główny cel

Na samym początku poszukiwań musicie zadać sobie kilka ważnych pytań. Główne pytanie to jaką podstawową funkcjonalność ma posiadać nasz narożnik. Czy ma to być funkcja spania? Czy funkcja dekoracyjna? A może narożnik ma być tylko praktycznym i wygodnym meblem, na którym będzie można spędzać czas z rodziną? Te pytania mogą uchronić nas przed niepotrzebnymi wydatkami. Jeżeli nikt nie będzie spał w nocy na tym narożniku, to nie ma sensu kupować takiego rozkładanego. Oczywiście mogą być sytuacje, gdy każda funkcja będzie tak samo ważna. Wtedy jest najtrudniej znaleźć odpowiedni mebel, ale nadal nie jest to niemożliwe. Warto też zwrócić uwagę na aspekty takie jak, np. ryzyko zabrudzeń (czy posiadacie zwierzęta, czy w domu przebywają dzieci, jak często narożnik będzie używany?).

Wielkość

Druga ważna kwestia to wielkość narożnika. Narożnik musi być dopasowany wielkością do pomieszczenia. Zbyt duży może sprawić, że salon będzie wyglądał na zagracony lub nie będzie swobodnego przejścia. To szczególnie ważne w kawalerkach, w których zazwyczaj nie ma zbyt dużo miejsca. Jeżeli więc zakupicie mniejszy mebel i ustawicie go w rogu pomieszczenia, to to pomieszczenie będzie optycznie wyglądać na większe i przestronniejsze. Uzyskamy też w ten sposób trochę otwartej przestrzeni. Taka przestrzeń pozytywnie wpływa na jakość naszego odpoczynku. Przed wyprawą po sklepach albo poszukiwań w internecie zalecane jest zmierzenie pomieszczenia, gdzie chcemy postawić narożnik. Jeżeli już mamy wybrane miejsce dla niego, to należy bardzo dokładnie zmierzyć to miejsce i zapisać sobie gdzieś te parametry oraz mieć to zawsze przed oczami. Nasze bodźce z oczu potrafią być złudne i pomimo iż w sklepie narożnik będzie wyglądał na mały, to wcale nie znaczy, ze na pewno zmieści się u nas w salonie. Więc zmierzcie wszystko dokładnie i przenieście to na kartkę papieru lub do programu komputerowego. Takie wizualizacje dadzą większą pewność, że wszystko będzie dobrze. Bardzo dobrej jakości duże narożniki mają na https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Jakość

To także jeden z ważniejszych aspektów. Im więcej będziecie spędzać czas odpoczywając na narożniku, tym lepszej jakości powinien być materiał i jego wykonanie. Dobry materiał powinien być odporny na zabrudzenia, przecieranie się, prucie itp. Niektóre obicia możła łatwo wyczyścić lub wymienić, ale nie wszystkie są takie. Ważna jest też jakość materacy, jeżeli chcemy, aby było nam wygodnie i żebyśmy się nie zapadali siedząc.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%