Zamknij
REKLAMA

Czym są soczewki fotochromowe i kiedy warto je kupić, co trzeba o nich wiedzieć?

13.16, 16.06.2021 materiały patnera

Soczewki kontaktowe stanowią znakomitą alternatywę dla okularów. Przy ich użyciu można skutecznie wyrównywać zaburzenia widzenia popularnie nazywane wadami wzroku. Nowoczesne szkła kontaktowe mają wiele zalet: doskonale dopasowują się do kształtu oka, nie zniekształcają obrazu (nawet w peryferyjnych obszarach pola widzenia), nie zsuwają się z nosa i są niewidoczne dla innych. W odróżnieniu od tradycyjnych oprawek korekcyjnych soczewki dają pełną swobodę ruchów: można w nich biegać, ćwiczyć na siłowni, a nawet pływać na basenie. Twarz w soczewkach wygląda o wiele bardziej naturalnie, dlatego to rozwiązanie idealne dla osób, które nie lubią siebie w okularach. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór szkieł kontaktowych. Jedną z ciekawszych odmian są soczewki światłoczułe, nazywane soczewkami fotochromowymi. Nie jest to powszechne rozwiązanie, bo oferuje je jak na razie wyłącznie jedna firma. Właściwości tzw. soczewek fotochromowych są jednak na tyle ciekawe, że warto poświęcić im chwilę uwagi.

Soczewki fotochromowe – co to takiego?

Soczewki fotochromowe powinno tak naprawdę nazywać się soczewkami światłoczułymi, co zresztą czyni sam producent, czyli firma Johnson&Johnson. Zasadą działania soczewek światłoczułych jest dostosowywanie się do zmieniających się warunków oświetlenia. Skutkiem jest zmniejszenie negatywnego wpływu światła na oczy. Dotyczy to zarówno światła niebieskiego – wydzielanego np. przez monitory komputerów, laptopów i smartfonów – jak i promieniowania UV.

Każdy z nas był wielokrotnie w sytuacji, gdy światło powodowało np. mrużenie oczu albo wręcz odruch przesłaniania ich dłonią. Właśnie w tym przypadku objawia się działanie tzw. soczewek fotochromowych, które płynnie i dynamicznie redukują ostre światło. Stosowanie takiego rozwiązania mogą rozważyć również osoby, które pracują przy komputerze lub często jeżdżą samochodem. Dzięki soczewkom fotochromowym można zapomnieć o irytującym mrużeniu oczu wymuszonym odblaskami światła w ciemności. Podróż w tzw. fotochromowych szkłach kontaktowych jest więc nie tylko przyjemniejsza, lecz także bezpieczniejsza. Chociaż soczewki światłoczułe chronią oczy przed promieniowaniem UV to nie mogą zastąpić okularów przeciwsłonecznych w tym względzie. Zasada działania tzw. fotochromowych soczewek kontaktowych nie jest – mimo swej nazwy – tożsama z soczewkami fotochromowymi, stosowanymi w szkłach okularowych.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Produkowane obecnie soczewki kontaktowe różnią się między sobą parametrami. Jednym z kryteriów podziału dostępnych na rynku modeli jest czas noszenia. Najprościej rzecz ujmując, rozróżniamy modele jednodniowe oraz wielokrotnego użytku. Soczewki jednodniowe zakładasz tylko raz, po ściągnięciu po prostu wyrzucasz do śmieci, a kolejnego dnia wyjmujesz z opakowania nową parę. Soczewki przeznaczone do wielokrotnego użytku, z których najpopularniejsze to dwutygodniowe i miesięczne, po zdjęciu należy wyczyścić i zdezynfekować w specjalnym płynie, a następnie umieścić w pojemniczku. Jeżeli szukasz dobrych soczewek, polecamy ranking soczewek dwutygodniowych, w którym znajdziesz ich najpopularniejsze modele, w tym innowacyjne światłoczułe soczewki z filtrem fotochromowym.

Gdzie kupić soczewki?

Kupując soczewki kontaktowe warto bardzo starannie zastanowić się nad ich wyborem. Dobrze jest dokładnie przemyśleć, który model będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym dokonamy zakupu. Ponieważ soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, należy kupować je bardzo rozważnie. Nieznany sprzedawca z pewnością nie jest dobrym wyborem. Aby mieć pewność, że nasze soczewki spełniają rygorystyczne normy i standardy jakości, najlepiej zakupić je w renomowanym salonie optycznym. Do niedawna szkła kontaktowe można było dostać jedynie stacjonarnie. Dziś opakowanie ulubionych soczewek możemy zamówić również w sieci. W bezOkularow.pl kupisz oryginalne szkła kontaktowe uznanych światowych producentów w bardzo dobrej cenie, a na dodatek bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach. Poszukując najlepszych produktów warto rozeznać się w aktualnych rankingach soczewek kontaktowych. Listę najchętniej wybieranych produktów w sklepie bezOkularow.pl znajdziesz w tym miejscu: https://www.bezokularow.pl/ranking-soczewek-kontaktowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%