Zamknij
REKLAMA

Pomoc drogowa w Krakowie – podstawowe informacje dla każdego kierowcy

14:28, 18.05.2022 | materiał partnera

Pomoc drogowa może być prawdziwym wybawieniem dla kierowcy, który znalazł się w kłopotach. Warto mieć świadomość, że firmy specjalizujące się w pomocy drogowej mogą pomóc nam nie tylko w przypadku konieczności holowania auta. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przyznaje, że zakres usług jego firmy jest znacznie szerszy.

Szeroki zakres usług pomocy drogowej

Współcześnie w dużych miastach takich jak Kraków każdego roku pojawia się wiele firm świadczących usługi pomocy drogowej. Duża konkurencja sprawia, że firmy te muszą się starać o pozyskanie klientów. Oferują nam więc nowe, atrakcyjne usługi. Większość kierowców zwraca się do pomocy drogowej w sytuacji, gdy ich auta odmawiają posłuszeństwa, a oni sami z różnych przyczyn nie są w stanie ich odholować. Nie wszyscy są świadomi, że wiele firm oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z parkingu strzeżonego 24 godziny na dobę. Jest to znakomite rozwiązanie, gdy mamy problem z zaparkowaniem auta lub też przechowujemy w samochodzie cenny ładunek. Z parkingów oferowanych przez pomoc drogową często korzystają kierowcy samochodów ciężarowych.

Awaria pojazdu większości kierowców kojarzy się z czasochłonną i kosztowną wizytą w warsztacie samochodowym. Tymczasem coraz więcej firm specjalizujących się w pomocy drogowej oferuje nam możliwość dokonania napraw na miejscu. Jeżeli usterka nie jest poważna, pracownik pomoc drogowej może do nas dojechać i naprawić pojazd w trasie. Takie rozwiązanie sprawi, że będziemy w stanie kontynuować swoją podróż. Jeśli jednak auto zepsuje się nam na dobre, dodatkowo będzie to miało miejsce wieczorem, w odległości ponad 100 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania – firma świadcząca usługi pomocy drogowej może zaoferować nam nocleg w hotelu.

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przyznaje, że często jeździ do klientów, którzy potrzebują pomocy w tak prozaicznych sprawach jak zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta, zamarznięcie drzwi samochodu, a nawet zatankowanie niewłaściwego paliwa. Zdarzają się także klienci, którym paliwo kończy się w trasie, w dużej odległości od stacji benzynowej – oni także mogą liczyć na wsparcie pomocy drogowej.

Jak znaleźć najlepszą pomoc drogową?

Zdaniem pracownika pomocy drogowej z Krakowa przy wyborze firmy, z którą podejmiemy współpracę należy wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko zakres usług. Ważne jest również to, czy dana firma jest dostępna dla swoich klientów przez 24 godziny na dobę (nigdy bowiem nie mamy pewności kiedy i w jakich okolicznościach auto odmówi nam posłuszeństwa).

Zwróćmy uwagę jaką flotą pojazdów dysponuje dana firma. Jest to istotne, gdyż są okresy, kiedy wypadków i awaryjnych sytuacji na drodze jest znacznie więcej niż zazwyczaj. Są to przede wszystkim święta, a także okres, kiedy spada pierwszy śnieg (wielu kierowców każdego roku wydaje się być tym faktem zaskoczona). Małe firmy mogą nie być w stanie odpowiedzieć na dużą ilość wezwań jednocześnie.

Opinie klientów mają znaczenie

Przed podpisaniem umowy z konkretną pomocą drogową dobrze jest zapoznać się z opiniami osób, które miały już okazję korzystać z jej usług. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Pamiętajmy także, żeby sprawdzić jak długo dana firma istnieje na rynku. Nasze zaufanie powinny wzbudzać takie firmy, które działają dłuższy czas i niezmiennie cieszą się uznaniem kierowców.

Każdy kierowca musi pamiętać, że najlepiej jest nawiązać kontakt z pomocą drogową przed wyruszeniem w trasę. Jeżeli zaczniemy przeglądać oferty, gdy już przydarzy się nam kolizja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod wpływem silnych emocji podejmiemy niewłaściwą decyzję.

Pomoc Drogowa Kraków https://pomoc-drogowa-krakow.pl/

Piotra Wysockiego 30, 31-310 Kraków

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%