Zamknij

Rodzice w sieci – jak się zachowują i ile pieniędzy przeznaczają na artykuły dziecięce?

13:28, 15.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:29, 15.06.2022

W Polsce z Internetu korzysta 28,8 mln osób (1). Spora część z nich to rodzice – stanowią oni niemal 6 mln wszystkich internautów (2). Największa grupa to kobiety z dziećmi, których online jest ponad 3,2 miliony (w porównaniu do 2,7 mln mężczyzn) (2). Jak zachowują się rodzice w sieci i co kupują online?

Kobiety czy mężczyźni – kto jest bardziej aktywny w sieci?

Z internetu w Polsce korzysta więcej kobiet niż mężczyzn z dziećmi – różnica wynosi niemal 527 tysięcy osób2. Najliczniejszą grupę stanowią rodzice z dziećmi w wieku 8-14 lat (1,7 mln kobiet oraz 1,4 mln mężczyzn) (2). Rzadziej z Internetu korzystają rodzice starszych dzieci w wieku 15-18 lat (2).

Zarówno matki, jak i ojcowie najczęściej korzystają z sieci przy użyciu komputerów stacjonarnych i laptopów. W przypadku kobiet z dziećmi jest to około 34-35h miesięcznie, zaś mężczyzn 44,5h miesięcznie2. Nieco rzadziej rodzice do przeglądania stron internetowych wykorzystują urządzenia mobilne – zarówno w przypadku ojców, jak i matek czas korzystania z nich nie przekracza 30h miesięcznie (2).

Jak zachowują się rodzice w sieci i co kupują online?

Kobiety z najmłodszymi dziećmi najczęściej odwiedzają w Internecie portale parentingowe. Kiedy natomiast w rodzinie są dzieci w wieku szkolnym, chętniej korzystają z serwisów związanych z kosmetykami, urodą oraz szkołą i edukacją2. Ojcowie z kolei najchętniej odwiedzają serwisy motoryzacyjne oraz poświęcone nowym technologiom (2).

Wśród rodziców nie brakuje także osób robiących zakupy online – artykuły dziecięce oraz zabawki w 2021 roku, choć raz zamówiło aż 41% e-konsumentów (3). Internauci przeznaczali na nie średnio 149 zł w miesiącu (4).

Ogółem wśród osób robiących zakupy w sieci największą popularnością cieszą się takie kategorie produktów, jak odzież, obuwie oraz kosmetyki i perfumy (5).

Visa Mobile – szybkie płatności

W naszym kraju zakupy online robi aż 77% internautów(1). I to właśnie dla nich powstają rozwiązania pozwalające na dokonywanie szybkich, łatwych oraz bezpiecznych transakcji. Jednym z nich jest Visa Mobile – usługa, dzięki której podczas płatności online nie ma konieczności pozostawiania w sklepie internetowym danych karty czy wprowadzania jakichkolwiek haseł(6).

Jak to możliwe? Usługa dostępna jest dla osób korzystających z bankowych aplikacji mobilnych (warto pamiętać, że niektóre banki mogą wymagać aktualizacji aplikacji albo innych dodatkowych czynności. Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html) albo w formie aplikacji na telefon (możliwe jest pobranie Visa Mobile w dedykowanym konkretnemu systemowi sklepie z aplikacjami i również ograniczona jest dla klientów wybranych banków). Dane karty oraz inne informacje, jak numer telefonu czy adres e-mail, podaje się tylko raz – podczas konfiguracji usługi na smartfonie (6).

Kiedy proces ten zostanie zakończony, możliwe jest płacenie za zakupy przez Internet. Wystarczy:

  • wybrać ikonę z nazwą tego rozwiązania podczas płatności online;
  • podać numer telefonu w odpowiednim polu;
  • zatwierdzić transakcję w aplikacji na telefonie.

To wszystko! Zakupy w Internecie są dzięki temu łatwe i szybkie, ponieważ nie wymagają wypełniania wielu pól formularza czy przeklikiwania się przez wyskakujące okna (6).

Warto dodać, że korzystanie z usługi jest bezpieczne, ponieważ każda transakcja jest zabezpieczona przez Visa (6).

Artykuł powstał we współpracy z Visa.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 9
  2. Gemius, Visa Co robią w sieci ci, co mają dzieci? – badanie Gemius/PBI 25.07.2019, online: https://www.gemius.pl/reklamodawcy-aktualnosci/co-robia-w-sieci-ci-co-maja-dzieci-badanie-gemiuspbi.html, dostęp: 5.04.2022
  3. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 144
  4. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 173
  5. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021, s. 143
  6. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 5.04.2022
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%