Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać frezarkę do paznokci?

14.31, 07.07.2022 .

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać do zabiegu manicure i pedicure. Profesjonalne urządzenia pozwalają szybko i sprawnie opracować płytkę paznokcia, a także zdjąć poprzednią stylizację - żelową, hybrydową lub akrylową. Należy jednak pamiętać, że nawet wysokiej jakości sprzęt nie będzie stanie spełnić pokładanych w nim oczekiwań, jeśli nie dobierze się do niego odpowiednich frezów. Zastanawiasz się, jak wybrać frezarkę? Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Podpowiadamy!

Przeznaczenie frezarek do paznokci


Frezarki do paznokci są bardzo popularne wśród kobiet, które regularnie wykonują manicure lub pedicure. Podczas podejmowania decyzji o tym, jaką kupić, należy skupić się na przeznaczeniu sprzętu, czyli do czego będzie używany. Frezarki można wykorzystywać do zdejmowania hybryd, żeli, akrylu, opracowywania skórek, czy też matowienia płytki paznokcia. Od tego, jakie będzie przeznaczenie urządzenia, zależy wybór odpowiedniego modelu. Mniejsza moc sprawdzi się dobrze w domowych warunkach, gdzie najczęściej zdejmuje się manicure hybrydowy lub żel, albo przygotowuje płytkę do stylizacji. Natomiast większa moc frezarki będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy będzie miała ona być wykorzystywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dobry sprzęt powinien spełniać wszystkie oczekiwania użytkownika, dlatego aspekt jego zastosowania jest bardzo istotny.


Wady i zalety frezarek do paznokci


Frezarki, jak każde inne urządzenia, mają swoje wady i zalety. Do korzyści zaliczyć można przede wszystkim oszczędność czasu i ułatwienie wykonywania manicure lub pedicure. Dzięki frezarce można szybko usunąć stylizację, zmatowić płytkę i opracować skórki. Jedną z wad używania tego sprzętu jest pył, który wytwarza się podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych. Można go jednak bardzo łatwo i szybko usunąć, stosując pochłaniacz. Kolejną wadą może wynikać z braku umiejętności, ponieważ u osób niewprawionych istnieje szansa na uszkodzenie płytki paznokcia. 
Na co zwrócić uwagę wybierając frezarkę do paznokci?
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc frezarki, od której zależy siła pracy frezu. Jest to bardzo istotny parametr, którego wybór uzależniony jest od przeznaczenia sprzętu. Jeśli będzie on używany w domu, to wystarczy moc około 35 W, natomiast do salonu kosmetycznego warto wybierać urządzenia o mocy 40-45 W. Kolejnym czynnikiem determinującym wybór frezarki są obroty. Powinna ona generować 20 - 30 tysięcy obrotów na minutę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór urządzeń, w których można regulować obroty i ustawiać prędkość, w zależności od potrzeb.

Warto także decydować się na modele, które są wyposażone we włącznik w pedale nożnym, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu można włączać i wyłączać sprzęt stopą, zamiast odrywać się za każdym razem od pracy i robić to przy pomocy przełącznika. Ponadto należy także wziąć pod uwagę jeszcze takie czynniki, jak regulacja obrotów, głośność pracy, czy też wielkość i waga. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%