Zamknij
REKLAMA

Magic mouse 2 - Czy warto kupić?

14.57, 29.08.2022 materiał partnera

Magic Mouse 2 to druga wersja myszki Magic Mouse. Przeszła ona zmianę w baterii i jej wydajności. Posiada również ulepszone parowanie Bluetooth. Mysz Magic Mouse 2 jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: standardowa biała góra i srebrny spód pasują do większości komputerów Mac, a model w kolorze szarym pasuje do komputera iMac Pro, którego produkcji Apple zaprzestało w marcu 2021 roku.

Wzornictwo

Tym, co wyróżnia Magic Mouse na tle konkurencji, jest jej prosta konstrukcja, która czyni ją jedną z najbardziej atrakcyjnych myszy na rynku. Ma niski profil i jest bardzo niska pod względem wysokości, co wygląda estetycznie, ale może zająć trochę czasu, aby się przyzwyczaić. Można wybrać, czy funkcja kliknięcia prawym przyciskiem myszy ma być aktywna, czy nie, co daje możliwość większej kontroli za pomocą samej myszy. Kolejną dobrą rzeczą w konstrukcji Magic Mouse 2 jest jej zdolność do przewijania. Działa to tak samo jak w przypadku gładzika, gdzie przeciągasz palcem po górnej części myszy, aby przewijać w górę i w dół. 

Możesz również dodać inteligentny zoom, który powiększa się po dwukrotnym kliknięciu myszką. Wszystko to możesz zrobić w Preferencjach systemowych. Z myszą Magic można również używać gestów wielodotykowych. Są one zasadniczo bardzo podobne do skrótów klawiszowych na klawiaturze, ale zamiast nich używasz myszy lub gładzika. Pozwala to na bardzo łatwe powiększanie lub obracanie rzeczy, co jest kluczowe, jeśli spędzasz długie godziny na laptopie. Są one zdecydowanie jedną z lepszych funkcji, które otrzymujesz z tą myszą.

Myszkę Apple Magic Mouse 2 znajdziesz na stronie https://idream.pl/mac/klawiatury-myszki/apple-magic-mouse-2.html

To, co nowe, nie jest oczywiste

Wygląd zewnętrzny Magic Mouse 2 jest prawie taki sam jak Magic Mouse. Nadal ma białą plastikową część, która spoczywa na aluminiowej obudowie, bez widocznych przycisków i kółka przewijania. Odwróć mysz, a w końcu zobaczysz różnicę. Magic Mouse 2 ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, więc nie potrzebuje już zdejmowanej pokrywy baterii. W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się zatrzask pokrywy, jest teraz port Lightning, który służy do ładowania baterii. Ponieważ port ładowania znajduje się na spodzie myszy, oznacza to, że nie można używać Magic Mouse 2, gdy jest podłączona do prądu - jeśli nawet uda się znaleźć sposób na jej użycie, mysz jest nieaktywna podczas ładowania.

Ludzie byli oburzeni tą decyzją projektową - ci sami oburzeni ludzie nie znają pełnej historii Magic Mouse 2 lub nigdy jej nie używali. Apple twierdzi, że Magic Mouse 2 (wraz z Magic Trackpad 2 i Magic Keyboard) to urządzenia szybko ładujące się; mysz może uzyskać dziewięć godzin pracy na baterii w ciągu około dwóch minut. W czasie, gdy odwiedzisz łazienkę, wstaniesz, bo tak nakazuje Ci Apple Watch, lub pójdziesz do kuchni po napój, Twoja odsączona Magic Mouse 2 będzie miała ładunek wystarczający na cały typowy dzień pracy.  Apple zmienił plastikowe szyny na spodzie myszy. W połączeniu z mniejszą masą uzyskano płynniejsze i szybsze poruszanie myszą Magic Mouse 2, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z poprzedniczką, która miała szorstkie, zgrzytliwe odczucia. Magic Mouse 2 to urządzenie, które zdecydowanie warto kupić.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%