Zamknij
REKLAMA

Gdzie wykonać czyszczenie DPF?

09.11, 28.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.11, 28.11.2022

Obecność filtra cząstek stałych w nowym aucie nikogo już nie dziwi. Rozwiązanie to pozwala na obniżenie emisyjności pojazdów i czyni je bardziej ekologicznymi. Dla właścicieli aut może stanowić jednak spory problem z uwagi na ryzyko dostania się zanieczyszczeń do tego rodzaju urządzeń. W takiej sytuacji filtr przestaje spełniać swoje zadanie, a użytkowanie auta staje się bardziej problematyczne. Na szczęście filtr DPF może zostać oczyszczony i poddany profesjonalnej regeneracji. Dzięki temu można będzie uniknąć kosztownej wymiany i nadal cieszyć się możliwością korzystania z tego rodzaju rozwiązania.

Gdzie wykonać czyszczenie DPF?

Czyszczenie filtra DPF najlepiej przeprowadzić w profesjonalnych firmach, które specjalizują się w tego rodzaju pracach. Najlepsi eksperci, którzy dysponują odpowiednim sprzętem do realizowania tego rodzaju prac są w stanie zagwarantować świadczenie usług na najwyższym poziomie. Każda regeneracja DPF odbywa się z dbałością o szczegóły i nie prowadzi do uszkodzenia samego filtra. Profesjonalne czyszczenie DPF pozwala uniknąć kosztownej wymiany części, a przy tym przywraca auto do pełnej sprawności i umożliwia dalsze korzystanie z niego.

Usługi profesjonalistów proponujących czyszczenie DPF są jak najbardziej warte uwagi. Zwłaszcza z uwagi na to, że przeprowadzenie samodzielnego czyszczenia nie jest możliwe ze względu na wysokie skomplikowanie układu i brak łatwego dostępu do filtra. Sam filtr cząstek stałych jest przy tym dość wrażliwy i bardzo łatwo o jego uszkodzenie.

Jak przebiega czyszczenie filtra DPF?

Czyszczenie filtra cząstek stałych realizowane jest z użyciem wody i dedykowanych do tego preparatów. W pierwszej kolejności proces czyszczenia filtra DPF rozpoczyna się od jego demontażu. Następnie oceniany jest stan części i stopień jej zabrudzenia. Jeżeli urządzenie zostanie zakwalifikowane to rozpoczyna się jego czyszczenie. Do tego wykorzystywany jest podwójny obieg wody pod ciśnieniem. Sama woda wprowadzana jest kilkukrotnie pod różnymi kierunkami. Dzięki temu możliwe jest usunięcie wszelkich zabrudzeń. Następnie filtry dpf są suszone w bardzo wysokiej temperaturze, która także wpływa na usunięcie pozostałych zanieczyszczeń. Czyszczenie filtrów cząstek stałych to zatem dość skomplikowany proces, który wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu.

Z uwagi na koszt nowej części warto postawić na regenerację filtra cząstek stałych. Usługa jest o wiele tańsza, a skutecznie przeprowadzona regeneracja filtrów DPF sprawia, że te mogą działać jak zupełnie nowe.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%