Zamknij
REKLAMA

Jaki kocioł na ekogroszek? Kotły na ekogroszek 5 klasa

14.41, 05.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.41, 05.01.2023
materiał partnera

Kotły na ekogroszek to nowoczesne urządzenia wyposażone w podajnik paliwa, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych pieców c.o. Pozwalają one ogrzać budynek nawet na kilkanaście godzin podczas pierwszego załadowania paliwa stałego. Kotły tego typu są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne, dzięki czemu coraz częściej spotkać można się z nimi zarówno w domach jednorodzinnych, jak i spółdzielniach mieszkaniowych. Rozwiązaniem stworzonym z myślą o najbardziej wymagających klientach jest kocioł 5 klasy na ekogroszek. To urządzenie nowej generacji, cechą charakterystyczną, którego jest mniejsza emisja spalin niż ma to miejsce w przypadku klasycznych pieców węglowych. Do końca 2024 istnieje obowiązek wymiany systemów grzewczych niższych klas na kotły klasy 5 spełniające normę PN-EN 303-5:2012.

Tani kocioł 5 klasy na ekogroszek

Godny polecenia kocioł 5 klasy na ekogroszek w przystępnej cenie to na przykład model COMBI S. Przeznaczony jest on do spalania paliw stałych w sposób automatyczny. Zakres jego mocy umożliwia efektywne ogrzewanie domów jedno — oraz wielorodzinnych, warsztatów czy mniejszych ośrodków wypoczynkowych. Podstawowym paliwem jest tutaj węgiel kamienny typu ekogroszek, o granulacji na poziomie 8 — 30 mm i wartości opałowej 24 — 28 MJ.kg — 1. Kocioł został wyprodukowany z włoskiego żeliwa o grubości ścianki do 12 mm. Szacowana żywotność tego materiału to nawet 25 lat. Konstrukcja kotła umożliwia zmianę palnika na peletowy lub rynnowy. W górnej komorze spalane może być drewno lub węgiel. W dolnej znajduje się palnik resortowy. To właśnie tu odbywa się spalanie paliwa w trybie automatycznym. Pod komorą umieszczony jest popielnik, a obok kotła — zasobnik paliwowy z podajnikiem ślimakowym. Kotły na ekogroszek KLIMOSZ z serii COMBI S posiadają certyfikat 5 — klasy, co świadczy o ich wysokiej sprawności i wyjątkowo czystych spalinach. Na uwagę zasługuje tutaj także innowacyjna funkcja sterowania zdalnego za pośrednictwem Wi — Fi. Kocioł wyposażony jest również w szereg niezależnych zabezpieczeń termicznych, takich jak czujnik temperatury rury podajnika czy czujnik temperatury kotła.

Najlepszy kocioł na ekogroszek

Osoby dysponujące nieco większym budżetem mogą zakupić kocioł 5 klasy na ekogroszek Klimosz Duo NG. Został on wykonany z blachy kotłowej o podwyższonej granicy plastyczności P265GH. Sprawdzona konstrukcja wymiennika kotła gwarantuje ekonomiczną, łatwą w obsłudze, bezpieczną eksploatację urządzenia. Omawiany model posiada przemyślaną, uniwersalną konstrukcję. Pozwala on na zmianę strony zasobnika, dzięki czemu może zostać umiejscowiony w każdego rodzaju kotłowni. Do zalet tego kotła na ekogroszek zalicza się także niski poziom substancji szkodliwych w generowanych spalinach, duża objętość zasobnika paliwa, małe straty ciepła do otoczenia dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, możliwość spalania drewna i węgla o grubszym sortymencie na dodatkowym ręcznym palenisku, automatyczna oraz w pełni bezpieczna praca również w układach grzewczych zamkniętych. Warto wspomnieć tutaj także o możliwości uzyskania dotacji w Programach Ograniczania Niskiej Emisji (PONE). Producent kotła udziela 5 letniej gwarancji na szczelność wymiennika.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%