Zamknij

Magazynowanie cieczy – elastyczne zbiorniki do przechowywania

art. sponsorowany + 09:27, 10.06.2024 Aktualizacja: 09:28, 10.06.2024

Pracujesz w gałęzi przemysłowej? A może z pasją uprawiasz ogród i chcesz sobie zapewnić stały dostęp do wody? W obu przypadkach, a także w wielu innych, doskonale sprawdzą się zbiorniki elastyczne. Poznaj możliwości i zalety tego rozwiązania.

Ułatwione magazynowanie cieczy

Zbiornik do przechowywania cieczy powinien być dobrany w taki sposób, aby był w stanie odpowiednio magazynować płynną substancję. Zbiorniki elastyczne zwane poduszkowymi to propozycja firmy Grimar, która istnieje i prężnie się rozwija na polskim rynku od 2009 roku.

Zbiorniki do przechowywania cieczy wykonane są z elastycznego materiału PCV, który charakteryzuje się dużą odpornością na rozciąganie. Wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją, która jest niezwykle łatwa w instalacji i użytkowaniu. Produkt zajmuje niewiele miejsca – w transporcie swobodnie mieści się na palecie, a jego waga jest nieporównywalnie niska do ilości cieczy, jaką jest w stanie zmagazynować.

Co można przechowywać w elastycznym zbiorniku?

Zbiorniki z oferty firmy Grimar mają wiele zastosowań. Doskonale nadają się do magazynowania wody pitnej, deszczówki czy wody używanej podczas akcji gaszenia pożarów. Można w nich przechowywać także produkty ciekłe szeroko stosowane w rolnictwie, takie jak płynny nawóz, pestycydy, gnojówka czy ścieki. Ponadto w zbiornikach poduszkowych można magazynować również ciecze specjalnego przeznaczenia, a także paliwa oraz inne substancje chemiczne.

Czy użytkowanie zbiorników poduszkowych jest bezpieczne?

Forma oraz konstrukcja produktu może budzić wątpliwości, lecz jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie stosowane w wielu branżach. Zbiornik po napełnieniu cieczą przybiera kształt poduszki i wyglądem przypomina płaski, prostokątny balon. Do produkcji zbiorników wykorzystuje się materiał PVC, który zgrzewa się w technologii wysokiej częstotliwości. Tego typu zgrzewy gwarantują całkowitą szczelność materiału.

Zbiorniki elastyczne Grimar wyposażono w dodatkowy płaszcz, który wychwytuje ewentualne przecieki. Należy dodać, że materiał wykorzystywany w produkcji zbiorników jest odporny na działanie promieniowania UV oraz większości środków chemicznych.

Firma nieustannie kontroluje jakość materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji. PCV jest tworzywem, które nie przepuszcza światła, wobec czego woda oraz lub inne ciecze znajdujące się we wnętrzu zbiornika jest w 100% zabezpieczona przed powstawaniem i gromadzeniem się glonów i innych organizmów żywych. To bardzo ważne w kontekście wody, którą przechowuje się na własny użytek (głównie do picia).

Zbiorniki elastyczne Grimar – co warto wiedzieć?

Produkty do magazynowania cieczy firmy Grimar można w całości poddać recyklingowi. W ofercie firmy dostępne są w pojemności od 30 do 250 m3. Zbiorniki są bardzo szczelne, nie wydzielają zapachu, a ich konstrukcja zapobiega przedostaniu się do wnętrza zwierząt lub osób niepożądanych.

Zbiorniki mogą być stosowane jako element stały lub tymczasowy, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. W celu jak najlepszego użytkowania należy zainstalować zbiornik na płaskiej i wypoziomowanej powierzchni, którą można dodatkowo zabezpieczyć folią ochronną.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%