Zamknij
REKLAMA

Dobry styl w rozmiarze plus size

12:44, 10.04.2020 | materiały partnera

Do niedawna moda zmieniała się wraz z porami roku. Obecnie producenci potrafią przeobrażać swoje kolekcje nawet kilkanaście razy w ciągu dwunastu miesięcy. To również wyzwanie dla projektantów z segmentu plus size, których pomysły cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wiosenny przegląd garderoby to dobry czas na określenie, czy na pewno będziemy używać wszystkich rzeczy. Niektóre mogą być za duże inne za małe, a kolejne niemodne lub zużyte. Jeśli jeszcze nadają się do noszenia, to warto przekazać je potrzebującym, a samej zwolnic nieco miejsca w szafie na nowości. Tych, co roku nie brakuje, a trendy zmieniają się bardzo szybko. To, co cieszyło się zainteresowaniem w ubiegłym sezonie nie koniecznie znajdzie odwzorowanie w obecnym nurcie. Dlatego warto sprawdzić, jak wygląda nasza forma po zimie i zabrać się za poszukiwania.

Styl i oryginalność

Każda z nas ma swoje ulubione kombinacje strojów i preferowane kolory. Rzadko jednak wychodzimy w dresach do pracy, a w garsonce na basen. Dobrze więc mieć pod ręką przynajmniej po jednym komplecie ubrać na różne okazje. Dotyczy to tych oficjalnych, jak i bardziej kameralnych spotkań. Bluzka w kwiatki w połączeniu z jeansami dobrze sprawdzi się do pracy, zapewniając ładny wygląd i swobodę ruchów. Na spotkanie z klientami warto pomyśleć o sukience w modnym musztardowym kolorze lub w ognistej czerwieni. Wszystko zależy od tego, jakie wrażenie chcemy wywołać.

Wiosna to dobry czas, aby stonowane kolory ustąpiły miejsca bardziej pogodnym, a kroje konserwatywne na okres wiosny i lata oddały pole tym podkreślającym nasze zalety. Nawet fikuśne bluzki podkreślające kobiece walory, mogą wielu z nas przypaść do gustu. W końcu nie każda kobieta może pochwalić się rubensowskimi kształtami. W tym ciepłym i przyjemnym okresie można odkryć nieco ciała, zachowując przy tym styl i klasę. To również dobry czas na zabawę z kolorami i dodatkami. Wiele takich połączeń może zagościć w naszej garderobie na dłużej.

Gdzie kupować dopasowane ubrania?

Sklepy stacjonarne to pierwszy wybór dla każdej z nas. Możemy swobodnie przymierzyć ciucha, porównać go z innym i podjąć decyzję na miejscu. To wygodne rozwiązanie, które praktykuje wiele osób, o czym świadczy weekendowy tłok w galeriach handlowych. Wyjście na zakupy ubraniowe warto zaplanować wcześniej. Jasno ustalić sklepy, które chcemy odwiedzić, zaczynając od naszych ulubionych. Dzięki temu istnieje większa szansa, że trafimy na rzeczy, które będą dobrze leżeć i się spodobają.

W opozycji do konwencjonalnych metod zakupu można pomyśleć o wirtualnych podbojach. Mamy zdecydowanie większy wybór pod względem rozmiarów, kolorów, wzorów, krojów czy stylów. Minusem jest, że nie możemy przymierzyć ubrań, ale producenci często wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Za sprawą bezpłatnych zwrotów można kupić kilka rzeczy więcej, wybrać te, które nam odpowiadają i odesłać resztę. Nie jest to jeszcze powszechna praktyka, ale zdarzają się takie sklepy. Alternatywą może być też hurtownia ubrań plus size, którą można znaleźć na https://e-moon.pl/kategoria-produktu/plus-size/.

Nie ma co się bać eksperymentów

Każda z nas może to rozumieć na swój sposób. Któraś zaszaleje z kolorami, a inna ze wzorami. Dla jeszcze kogoś sukcesem może być przejście ze spodni na równie wygodne, a nawet praktyczniejsze latem sukienki lub spódnice. Czasami zdarza się, że w sieci znajdziemy ubranie, które bardzo nam się podoba, ale zapasy magazynowe zostały wyczerpane albo brakuje naszego rozmiaru. Wówczas można zlecić albo przeróbkę mniejszego ubrania, albo uszycie go na wymiar. Ta ostatnia opcja nie jest tak kosztowna, jak mogłoby się wydawać. Dlatego warto pomyśleć o ubraniach na wymiar. Przynajmniej niektórych elementów garderoby.

Moda daje wiele możliwości kreacji i wyrażania siebie. Warto korzystać z rozwiązań i sugestii w danym sezonie, bo te bywają ciekawe, stylowe i mogą się podobać. Pamiętajmy jednak o naszej wygodzie i dobrym samopoczuciu. To, co zakładamy, odzwierciedla nasze emocje. Odpowiednia kompozycja zapewni nie tylko dobry wygląd, ale podkreśli nasze walory i doda pewności siebie. Zróbmy to dla siebie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA