Zamknij
REKLAMA

Policjanci spotkali się z kolonistami i harcerzami

12.16, 16.07.2021 G.A
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci spotkali się z kolonistami oraz harcerzami w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą, na drodze, czy w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej takiej jak nadejście burzy.


Wczoraj funkcjonariusze z Wejherowa i Gniewina w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zorganizowali spotkania, dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dla kolonistów z woj. małopolskiego wypoczywających na przystani wodnej w Nadolu.

Podczas spotkania policjanci instruowali uczestników spotkania jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach.

Koloniści dowiedzieli się także jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego oraz rowerzystą. Funkcjonariusze rozdając odblaskowe zawieszki zwracali uwagę na konieczność ich noszenia zwłaszcza przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.


Dzielnicowi z Gniewina tego samego dnia spotkali się także z opiekunami, organizatorami oraz harcerzami wypoczywającymi na obozie w Lubiatowie. Dzieci otrzymały informacje w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia burzy, gradobicia czy też nawałnicy.
W okresie wakacyjnym policjanci kontrolują szereg miejsc wypoczynku na terenie powiatu wejherowskiego. W codziennej służbie sprawdzają kąpieliska strzeżone i niestrzeżone oraz inne miejsca, w których wypoczywają turyści i mieszkańcy powiatu.

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%