Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:41, 23.06.2022
Dziesięć lat po wejściu ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, wchodzi nowa regulacja, do której dodany będzie zapis o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Zmiany mają wejść w życie od 1 lipca 2022 roku. Co się zmieni w porównaniu z obecnie obowiązującymi przepisami?
14:49, 22.06.2022
Jeżeli szukamy upominku dla bliskiej nam osoby lub też chcemy zrobić wyjątkowy prezent sobie, rozważmy zakup biżuterii z grawerem. W chwili obecnej na rynku dostępny jest szeroki wybór biżuterii z grawerem dedykowanej mężczyznom i kobietom. Jakimi kryteriami należy się kierować przy zakupie biżuterii z grawerem? Jaki napis wygrawerować? Kiedy podarowanie biżuterii z grawerem to dobry pomysł, a kiedy lepiej z niej zrezygnować?
09:31, 22.06.2022
Tematem podwyższonych stóp procentowych przez Szwajcarię żyją polskie media i duża grupa frankowiczów, którzy swoje kredyty pozaciągali właśnie w tej walucie. Podwyżka, o której mowa nie jest tak diametralna, jak w przypadku kredytów złotówkowych, ale na pewno będzie ona odczuwalna. Nie wspominając już o prognozach na cykl podwyżek, który dopiero czeka polskich frankowiczów. Czy niepokojąca sytuacja przyczyni się do kolejnej już fali pozwów frankowych?
13:28, 15.06.2022
W Polsce z Internetu korzysta 28,8 mln osób (1). Spora część z nich to rodzice – stanowią oni niemal 6 mln wszystkich internautów (2). Największa grupa to kobiety z dziećmi, których online jest ponad 3,2 miliony (w porównaniu do 2,7 mln mężczyzn) (2). Jak zachowują się rodzice w sieci i co kupują online?
00:00, 14.06.2022
Dobrze dobrany materac poprawia jakość naszego snu i sprawia, że możemy każdego ranka budzić się wypoczęci i w dobrym nastroju. Materace dostępne w sklepach znacznie się jednak od siebie różnią: ceną, wymiarami, sposobem wykonania i poziomem twardości. Zwłaszcza ta ostatnia cecha materacy jest szczególnie istotna - odpowiednia twardość podłoża do spania sprawia, że nasze ciało może wypoczywać w odpowiedniej, zdrowej pozycji. W jaki sposób dobrać twardość materaca do swoich potrzeb?
15:12, 09.06.2022
Zakup psa w renomowanej hodowli to dobry pomysł – chyba że chcesz adoptować zwierzaka ze schroniska. Hodowla daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jej zadaniem jest m.in. wykluczenie hodowli psów z chorobami genetycznymi, niezgodnymi ze standardami rasy lub niestabilnymi emocjonalnie. Zaraz po zakupie psa warto zadać hodowcy kilka ważnych pytań – odpowiedzi, które uzyskasz, ułatwią Ci opiekę nad nowym członkiem rodziny. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, o które powinieneś zapytać.
08:34, 01.06.2022
Sadzenie ziemniaków z nasion nie jest jeszcze popularne, jednak nasiona tych warzyw cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród ogrodników. Jak sadzić ziemniaki z nasion? Jakie wartości odżywcze posiadają te warzywa?
11:26, 30.05.2022
Franczyza to rodzaj działalności, w której właściciel sprzedaje prawo do prowadzenia określonej działalności i zazwyczaj świadczy usługi wsparcia. Franczyzodawca zapewnia franczyzobiorcy sprzęt, szkolenia i narzędzia marketingowe.
00:00, 20.05.2022
Do pewnego momentu obecnej kampanii wydawało się, że Arka Gdynia jest na najlepszej drodze do wywalczenia awansu do Ekstraklasy. Piłkarze tego zespołu szli niczym burza po kolejnych starciach ligowych w rundzie wiosennej, jednak na finiszu tych rozgrywek zaczęli mocno cieniować. Przed ostatnią serią gier Arka Gdynia ma nadal realne szanse na wywalczenie bezpośredniej przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak będzie potrzebowała zwycięstwa z Sandecją Nowy Sącz, a także korzystnego wyniku na obiekcie Widzewa. Zapraszam na zapowiedź ostatniej kolejki przy wykorzystaniu oferty zakładów bukmacherskich live.
14:28, 18.05.2022
Pomoc drogowa może być prawdziwym wybawieniem dla kierowcy, który znalazł się w kłopotach. Warto mieć świadomość, że firmy specjalizujące się w pomocy drogowej mogą pomóc nam nie tylko w przypadku konieczności holowania auta. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przyznaje, że zakres usług jego firmy jest znacznie szerszy.
13:32, 12.05.2022
Urodziny są dniem w roku, kiedy solenizant może i powinien poczuć się naprawdę wyjątkowo. W tym celu bliscy lub sama osoba obchodząca urodziny organizują przyjęcie. Forma takiej imprezy zależna jest od wieku i preferencji solenizanta. W tym artykule dzielimy się inspiracjami na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego z klasą. 
14:53, 05.05.2022
Pościel 3 D ma to do siebie, że jej trwałość jest o wiele dłuższa niż bawełnianych odpowiedników. Z tego względu warto mieć ją na względzie podczas kolejnych zaplanowanych zakupów do domu.
11:57, 29.04.2022
Wraz ze wzrostem wykorzystania technologii i automatyzacji coraz więcej firm zwraca się w stronę wirtualnych biur. Ten trend szybko się rozwijał w ostatnich latach, a ponad milion firm posiada obecnie wirtualne biuro.
11:25, 28.04.2022
BHP to rozporządzenie, które nakłada na pracodawców obowiązek zapewnienia pracownikom niezbędnej odzieży roboczej i sprzętu BHP. Wiele osób ma błędne wyobrażenia o tym, co oznacza BHP. Nie chodzi tylko o noszenie munduru, kasku czy jakiegokolwiek wyposażenia ochronnego. BHP obejmuje również stosowanie rękawic ochronnych, kasków i innej odpowiedniej odzieży.
00:00, 16.04.2022
Budownictwo modułowe jest znane za granicą już od wielu lat. Domy modułowe pokochali mieszkańcy krajów skandynawskich oraz USA, gdzie z łatwością można dostrzec tego typu obiekty. Moda na domy modułowe niedawno dotarła także do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w wymarzony dom stworzony z prefabrykatów stworzonych w całości w fabryce. O zaletach domów modułowych można by mówić bardzo długo. W tym artykule zebraliśmy jednak najważniejsze informacje dotyczące tego rodzaju budownictwa.