Zamknij
REKLAMA

Wszystko co warto wiedzieć o pasie ciążowym

08:59, 31.03.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Pas ciążowy to jedno z lepszych rozwiązań dla kobiet w ciąży, które skarżą się na bóle kręgosłupa. Szczególnie wtedy, gdy przyszła mama nie może pozwolić sobie na codzienny odpoczynek i wylegiwanie się w łóżku, a pas ciążowy to jeden ze sposobów na odciążenie kręgosłupa. Dzięki jego zastosowaniu samopoczucie ciężarnej dość szybko się poprawi. Należy jednak pamiętać o tym, aby stosować go rozważnie. W ten sposób nie zaszkodzimy ani sobie, ani dziecku.


Ból pleców w ciąży 

Ciąża to nie tylko radosne oczekiwanie na nowego członka rodziny, delikatne kopniaki i urocze zdjęcia USG. To także masa uciążliwych dolegliwości, takich jak - mdłości, zgaga, opuchlizna stóp czy bóle kręgosłupa. Tych ostatnich nie da się uniknąć, szczególnie w zaawansowanym etapie ciąży, ponieważ bóle kręgosłupa wynikają z naszej ciążowej fizjonomii i odpowiada za nie: 
?    zmiana położenia środka ciężkości, 
?    zmiana poziomów hormonów - mowa tu o produkcji relaksyny, której zadaniem jest rozluźnienie więzadeł, a także stawów przygotowujących kobiece ciało do porodu, 
?    asymetria stawów (krzyżowo-biodrowych). 

Wyżej wymienione czynniki powodują ból w okolicy lędźwiowej lub w obręczy miedniczej. Okazuje się, że ten problem może dotyczyć nawet 60% ciężarnych.

Pas ciążowy - kiedy zakładać? 

Pas ciążowy jest zalecany tym przyszłym mamom, które spodziewają się bliźniąt. Mogą z niego korzystać także panie z wyjątkowo dużym brzuchem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tego gadżetu skorzystała także każda kobieta w ciąży zmagająca się z bólami kręgosłupa. Jednak używając stabilizatora tego typu, panie muszą przestrzegać kilku zasad. Niestety noszenie go przez cały czas nie jest wskazane, nie należy także w nim spać, ani zakładać na cały dzień. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z niego np. podczas zakupów czy codziennego spaceru. Używanie go non stop może powodować niepotrzebny ucisk, a szczególnie wtedy, gdy nie został on właściwie dopasowany lub w przypadku, gdy mamy do czynienia z produktem gorszej jakości. Dlatego warto pamiętać o tym, aby zainwestować w wysokiej jakości pas ciążowy - przyszła mama nie powinna na nim oszczędzać.

Jeśli chcemy uniknąć problemów z krążeniem, podczas zakupów zwróćmy uwagę na to, aby wybrany przez nas stabilizator był wykonany z lekkich, elastycznych i oddychających materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie model bezszwowy, który nie powoduje bolesnych otarć. Część dostępnych na rynku produktów jest wyposażonych w zapięcie umożliwiające regulację. Dzięki temu możemy korzystać z pasa aż do momentu porodu.

Warto także wspomnieć o jeszcze jednej kwestii, która nie jest priorytetem dla przyszłych mam, ale dla wielu pań może być istotna. Pas ciążowy daje bowiem pewien kosmetyczny efekt. Łatwo zauważyć, że kobiety, które z niego korzystają, mają ładniejszy kształt brzucha, staje się on wtedy bardziej regularny. Efekt, który uzyskujemy po założeniu, można porównać do tego, jaki otrzymujemy, zakładając bieliznę korygującą. Dzięki zastosowaniu stabilizatora tego typu brzuszek prezentuje się jak kształtna piłeczka.

Pas ciążowy to świetny produkt, który pomoże w zmniejszeniu odczuwanego przez przyszłą mamę dyskomfortu związanego z nadmiernym obciążeniem kręgosłupa. Wymusza on prawidłową postawę, dzięki czemu zapobiega bólom i przede wszystkim poprawia jakość życia kobiet, które oczekują potomstwa.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%