Zamknij
REKLAMA

Na Pomorzu wnioski o „300 plus” już dla ponad 100 tys. dzieci

12:49, 14.07.2021 | G.A
Skomentuj ZUS
REKLAMA

Na Pomorzu wnioski o „300 plus” już dla ponad 100 tys. dzieci

Blisko 70 tys. wniosków złożyli rodzice i opiekunowie z Pomorza w ramach programu "Dobry start". Obejmują one ponad 100 tys. dzieci. Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną, aż do 30 listopada 2021 r.

Do 12 lipca do gdańskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 56,1 tys. wniosków o świadczenie „300 plus”, a do słupskiego prawie 13,7 tys. Obejmują one odpowiednio ponad 80 tys. i ponad 20 tys. dzieci.

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje -raz w roku w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" można złożyć tylko drogą elektroniczną za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected] Obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który przekaże środki wyłącznie na rachunki bankowe.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

ZUS uruchomił specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Mobilne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS i placówkach samorządowych.

Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada 2021 r.

 

ZUS

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%