Zamknij
REKLAMA

Otolaryngologia przekształcona w oddział covidowy

10.16, 08.11.2021 C.M. Aktualizacja: 10.40, 08.11.2021
Skomentuj fot. pomorskie.eu
REKLAMA

Czwarta fala pandemii każdego dnia nabiera tempa. Sytuacja staje się coraz trudniejsza także w powiecie wejherowskim. Od 5 listopada w Szpitalu Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie działać zaczął oddział dla chorych na koronawirusa, który zajął miejsce otolaryngologii.

Decyzją wojewody szpital został zobowiązany do uruchomienia oddziału covidowego. 5 listopada w godzinach południowych w SORze oczekiwało już 14 pacjentów, część z nich wymagała hospitalizacji. Oznacza to, że przyjęcia na oddział otolaryngologii i zabiegi zostają zawieszone. Pacjenci mają możliwość korzystania jedynie z poradni laryngologicznej.

Do tej pory wszystkie inne oddziały funkcjonują bez zmian, jednak nie jest powiedziane, że tak już pozostanie. W momencie gdy liczba pacjentów wymagających pobytu w szpitalu będzie rosła prawdopodobna będzie kolejna zmiana pracy jednego z oddziałów tym razem chorób płuc.

Na dzień 8 listopada mamy 7316 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w całej Polsce. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 3 osoby.

Od 2 listopada wszystkie osoby pełnoletnie mają możliwość przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, o ile minęło 6 miesięcy od zakończenia pełnego schematu szczepień.

(C.M.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%