Zamknij
REKLAMA

Przestają publikować dane o liczbie zakażeń

14:41, 24.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Koniec z podawaniem przez lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne danych o liczbie zakażeń koronawirusem. Od dziś będzie to całkowicie scentralizowane – takie informacje będzie podawało wyłącznie Ministerstwo Zdrowia.

Do tej pory wojewódzkie oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne codziennie publikowały informacje dotyczące przyrostu zakażeń, liczbie zgonów, liczbie osób hospitalizowanych, przebywających na kwarantannie, itp. Od dziś już nie podają – całkowicie przejęło to Ministerstwo Zdrowia. Informacje będą zatem podawane w sposób scentralizowany. Jak zapowiedzieli przedstawiciele resortu zdrowia, od 24 listopada na stronach internetowych gov.pl mają być dostępne „dane o zakażeniach do poziomu powiatu”.

Komunikat w sprawie codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2 opublikował dziś Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny: „Od dnia 24 listopada raportowanie danych epidemiologicznych dotyczących zakażeń Sars-CoV-2 będzie odbywało się według ujednoliconego sytemu elektronicznego. W związku z tym na stronie internetowej WSSE w Gdańsku nie będą publikowane codzienne raporty dotyczące zakażeń Sars-CoV-2”.

Podobna informacja widnieje na stronie wejherowskiego sanepid-u: „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje, że od dnia 24 listopada 2020 r. raportowanie danych epidemiologicznych dotyczących zakażeń Sars-CoV-2 będzie odbywało się w sposób scentralizowany, według ujednoliconego sytemu elektronicznego.

W związku z tym na stronie internetowej PSSE w Wejherowie nie będą publikowane codzienne raporty dotyczące zakażeń Sars-CoV-2.

Dane podawane są przez Ministerstwo Zdrowia na portalu Facebook oraz na twitterze twitter.com/MZ_GOV_PL”.

Na razie jednak takich danych jeszcze nie znajdziemy.

Dodajmy, że w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wyjątkowo niewielkim wzroście liczby zakażeń (w porównaniu do ostatnich kilku tygodni): „Mamy 10 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia”. Najwięcej chorych przybyło w trzech województwach: mazowieckim (1166), dolnośląskim (1035) i pomorskim (979). Zmarło natomiast aż 540 osób. Ostatniej doby wykonano 33,7 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

allall

6 0

hahahaha, wiadomo.
Po co naród ma wiedzieć, jak to g...o ma się w naszym regionie;😡👎🤣 ciemność nas ogarnia coraz bardziej? 14:57, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stłucz termometr...stłucz termometr...

3 1

...i nie masz gorączki ;-) 06:31, 26.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%