Zamknij
REKLAMA

W wejherowskim szpitalu powstał jedyny taki oddział na Pomorzu

14:22, 02.12.2020 | D.D.
Skomentuj Szpitale Pomorskie
REKLAMA

Z początkiem listopada na Oddziale Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie utworzono jedyny na Pomorzu oddział leczenia skrajnej niewydolności oddechowej w przebiegu Covid-19 przy użyciu ECMO. Aparat ten umożliwia pozaustrojowe natlenianie krwi.

ECMO jest metodą stosowaną jako działanie ostatniej szansy w sytuacjach, w których już nawet respirator nie pomaga. System ten jest pozaustrojowym układem, zawierającym pompę oraz oksygenator, pozwalający zastąpić przez pewien czas pracę płuc i serca. Zastosowanie tego urządzenia samo w sobie nie leczy niewydolnego narządu ale daje czas pacjentowi potrzebny do wyzdrowienia.

Jak wyjaśniają wejherowscy kardiochirurdzy oddział bardzo szybko wypełnił się pacjentami, a obecnie trwa walka o życie trzech mężczyzn w wieku 31, 45 i 51 lat. Sama praca na Oddziale Kardiochirurgii, w którym leczeni są zakażeni na Covid-19, jest bardzo stresująca i trudna choćby z powodu konieczności używania środków ochrony osobistej jak kombinezony czy maseczki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%