Zamknij
REKLAMA

Koronawirus: Rząd uruchamia szpitale tymczasowe

17:00, 03.03.2021 | K.C
Skomentuj Fot. facebook.com/MZGOVPL
REKLAMA

Pandemia znowu przyśpiesza. Jak poinformował Minister Zdrowia - w 9 województwach zostają uruchomione szpitale tymczasowe, jednym z nich jest woj. pomorskie. Czy czeka nas lockdown?

Niestety sprawdziły się prognozy dotyczące wzrostu zachorowań, kolejny dzień przynosi dużą liczbę potwierdzonych przypadków zakażeń - ponad 15 tysięcy. Coraz trudniejsza sytuacja robi się w szpitalach, gdzie wiele z nich już od długiego czasu i tak ledwo sobie radzi. W ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek covidowych zwiększyło się o 2 tysiące. Zatem uruchomione zostają szpitale tymczasowe. Czy to oznacza powtórkę z jesieni gdy regularnie notowaliśmy ponad 20 tysięcy zachorowań dziennie, a zewsząd docierały dramatyczne informacje, iż pacjenci umierają w domach i karetkach, gdyż nie ma nigdzie miejsc, by przyjąć ich na oddział?

- Tendencja, którą widzimy, ma charakter trwały, ponieważ jak popatrzymy, co dzieje się ze średnimi między ostatnimi dwoma tygodniami, to w tej chwili przekroczyliśmy przewidywany średni poziom zachorowań - w tym tygodniu jest wyższy niż 10 tysięcy. Dokładnie wynosi 10 600, czyli bardzo szybko realizuje się scenariusz przekroczenia poziomu średniego i to jest bardzo duża zmiana w stosunku do średniej, jaką obserwowaliśmy tydzień temu - informował Niedzielski

Na dzisiejszych obradach Rządowego Zespołu Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu 9 szpitali tymczasowych, m. in. jednego w woj. pomorskim. Dodajmy, iż właśnie to województwo jest jednym z obszarów, gdzie notuje się najwyższą liczbę nowych dziennych zachorowań na Covid-19.

To też pokazuje jak dobrze jesteśmy przygotowani do kolejnej fali, mając zaplecze w postaci szpitali tymczasowych - powiedział szef MZ.

Rząd podjął również decyzję o rozdysponowaniu maseczek dla ludzi, na obszarach najbardziej dotkniętych obecną 3 falą. Województwo pomorskie otrzyma 10 mln maseczek, zaś warmińsko-mazurskie 5 mln.

Nie ma natomiast żadnych nowych decyzji odnośnie zaostrzania panujących obostrzeń. Do końca tygodnia należy spodziewać się jedynie zmian dotyczących przeprowadzania szczepień.

 

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%