Zamknij
REKLAMA

poniedziałek, 22.07, godz. 20:00

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie

Bilety: Rz. XIII-XV 89 zł; Rz. X-XII 109 zł; Rz. VII-IX 129 zł; Rz. I-VI 149 zł

Luísa Sobral to jedna z najważniejszych kompozytorek i wokalistek nowej generacji muzyków z Portugalii. Zadebiutowała w 2011 roku bardzo dobrze przyjętym albumem „The Cherry on My Cake”. Po nim nagrała następny pt.: „There is a Flower in My Bedroom” (2013), w nagraniu którego wzięli udział tacy goście jak: Jamie Cullum, António Zambujo i Mário Laginha. Kolejna płyta to „Lu-Pu-I-Pi-Sa-Pa” (2014), gdzie artystka konsekwentnie rozwija muzyczny świat pierwszych dwóch albumów. Następny album , „Luisa” z 2016 został zarejestrowany w Los Angeles przez prestiżowego amerykańskiego producenta Joe Henry'ego.

Luisa Sobral występowała w tak prestiżowych wydarzeniach, jak Barcelona Jazz Festival, Cartagena Jazz Festival, London Jazz Festival, Cully Jazz, SXSW w Teksasie. Koncertowała między innymi w Hiszpanii, Francji, Turcji, Izraelu, Niemczech, Szwajcarii , Luksemburgu, USA, Maroko, RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswanie, Brazylii i Urugwaju.

W 2017 jej piosenka, “Amar Pelos Dois” śpiewana przez jej rodzonego brata, Salvadora Sobrala wygrała w konkursie Piosenki Eurowizji!

Pod koniec 2018 roku Luísa wydała piąty już album „Rosa”. Do produkcji zaprosiła Katalończyka Raüla Refree, jednego z najbardziej prestiżowych producentów i multiinstrumentalistów w Hiszpanii. Oprócz śpiewu i gitary, Luísie i Raulowi towarzyszą instrumenty klasyczne: trio instrumentów dętych drewnianych i klasyczna perkusja. „Rosa” to najbardziej osobisty, dojrzały i intymny album Luísy Sobral. Piękno kompozycji potęguje aranżacja i twórcza chemia między Luizą a Raulem Refree.

To właśnie z tym albumem Luisa Sobral przyjeżdża na Ladies’ Jazz Festival. A jako, że będzie to pierwszy Jej występ w Polsce, to na koncercie nie zabraknie również najlepszych utworów z wcześniejszych albumów artystki.